Search
Close this search box.

3.NL ISTOK Pobjeda Slavije i Kutjeva, poraz Slavonije od izravnog protivnika za titulu jesenskog prvaka

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva 3.NL Istok pobjede su zabilježili Slavija i Kutjevo a Slavonija je, nažalost, kao domaćin (igralo se u Pleternici) izgubila od izravnog konkurenta za titulu jesenskog prvaka ekipe Graničara iz Županje. Polusezonu su tako Županjci završili sa 4 boda prednosti ispred drugoplasirane ekipe NAŠK-a. Slavonija i Slavija s istim brojem bodova su na 4. i 5. mjestu.
Na facebook stranici Slavonije samo je kratko objavljeno:

NK SLAVONIJA- NK GRANIČAR ( Županja) 2-4 (KRAJ)
MATEJ PEHARDA
ANTE NOVAK
Čestitamo gostima na pobjedi i osvojenom jesenskom naslovu!

Pleterničani su slavili u gostima i o tome su napisali:

POBJEDA U 15. KOLU UZ PRVIJENAC ŠESNAESTOGODIŠNJEG MARINA ŠARIĆA!
Nosimo 3 boda sa teškog gostovanja u Dardi, trenerski dvojac stopostotan – 6/6! U posljednjem kolu jesenske polusezone 3. NL Istok gostovali smo u Dardi i po hladnom vremenu uz kišu golova, ostvarili tešku pobjedu! Odlično smo otvorili utakmicu – golom mladog Marina Šarića u 10. minuti, koji nakon utakmice protiv Kutjeva nastavlja sa odličnom formom. Držali smo balans u igri, no petnaestak minuta nakon vodećeg pogotka – domaći pokazuju svoj napadački “arsenal” i izjednačavaju preko Trivunovića. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a u tempu kakvom su završili prvo poluvrijeme, igrači su nastavili i nakon odmora. Deset minuta u drugom poluvremenu trebalo nam je da pređemo u vodstvo jer je najstrožu kaznu realizirao sigurni Dino Bognar. Nakon 70 minuta igre udvostručujemo vodstvo jer Begić “prepisuje” od imenjaka Šarića te šalje ekipu Darde po treći put u utakmici na centar. Borbeni domaćini se ne predaju te desetak minuta prije kraja utakmice smanjuju na 2:3, kada Dominik Dubravac trese našu mrežu. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao te smo uspjeli sačuvati tri boda i osigurati si i više nego mirnu zimu! Čestitke domaćinima na fer i korektnoj utakmici te im želimo sreću u nastavku prvenstva. Našim dečkima također iskrene čestitke, a pogotovo šesnaestogodišnjem Marinu Šariću na prvijencu u seniorskom uzrastu – iako još dvije godine i pol godine može igrati za juniore! Na kraju, čestitke NK Graničar Županja na naslovu jesenskog prvaka lige – potpuno zasluženo!

Pobjedom su se ‘okitili’ i Kutjevčani. Evo i njihove zabilješke na facebooku:

POBJEDA ZA KRAJ POLUSEZONE
U jednoj korektnoj utakmici po teškom terenu Zeleni upisuju veliku pobjedu. U 24. minuti Jakešević probija po desnoj strani i ubacuje za Antunovića koji pogađa u praznu mrežu. Do kraja poluvremena nekoliko šansi Zelenih, ali nedostajalo je preciznosti. Odmah u 51. minuti po lijevoj strani kombinacija Antunovića i Međugorca koja rezultatira mirnim lobom Međugorca za 2:0. Zatim nekoliko šansi Zelenih koje su jednostavno morale biti realizirane, a onda gosti u 71. minuti rade odličnu akciju koja završava pogotkom Gazića. U 78. minuti prava magija Međugorca koji na 20ak metara ostaje sam i pogađa u suprotne rašlje i to je 3:1. Do kraja je ostalo puno prostora za Zelene, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Danas se pokazalo kako je nogomet kolektivna igra gdje su Zeleni grebali jedan za drugoga protiv odličnog protivnika koji je došao kao trećeplasirana ekipa i koji u svojim redovima ima nekoliko igrača s prvoligaškim iskustvom. Gostima hvala na korektnoj i odličnoj utakmici i želimo im odmor u pauzi. Sezonu završavamo u sredini tablice s 21 bodom uz 7 domaćih i 8 gostujućih utakmica te zadovoljni možemo na zasluženi odmor.