Search
Close this search box.

3.NL ISTOK Pobjeda Slavije i Kutjeva, poraz Slavonije

U 12. kolu vodeća Slavonija izgubila je u Novoj Gradiški a po tri boda osvojili su Slavija i Kutjevo. Pobjeda Kutjevčana posebno je bitna jer su ju osvojili na gostovanju u Vukovaru. To su na svojoj facebook stranici objavili ovako:

ZASLUŽENA POBJEDA U VUKOVARU
NK Vuteks Sloga – NK Kutjevo 1:3
Zeleni u Vukovaru upisuju veliku pobjedu. Prvo poluvrijeme po jedna šansa na svakoj strani, a jednu domaćini iskorištavaju preko vrsnog strijelca Marića. Drugo poluvrijeme Zeleni napadaju i stvaraju šanse, a u 73. minuti Međugorac radi solo prodor i pogađa u suprotnu malu mrežicu. I dalje dominacija Zelenih kada u 82. minuti Jakešević bježi obrani te ga stoper Popin ruši na ćošku šesnaesterca. Iz tog slobodnog udarca Karačić pogađa za vodstvo Zelenih. Tri minute nakon Jakešević prolazi po desnoj strani i ubacuje u peterac gdje Karačić prima loptu, prebacuje si na desnu nogu i zakucava loptu od gredu za krajnjih 3:1. I da je danas upisan poraz, Zeleni bi uzdignute glave putovali kući, no danas su svi dali i više od maksimuma i to je zaslužena pobjeda bez mrlje. Suđenje i domaćin korektni maksimalno te im ovim putem na tome zahvaljujemo.

NK Slavija je u Pleternici ugostila Valpovku i pobijedila rezultatom 2:1. Evo kako su oni opisali svoju pobjedu:

POBJEDA U 12. KOLU!
Danas smo u sklopu 12. kola lige ugostili neugodnu ekipu NK Valpovka. Kao što smo i najavljivali, naši protivnici su zahtjevna ekipa i kroz 90 minuta smo gledali tešku borbu na travnjaku. Nakon jedne malonogometne akcije, dvadesetak minuta nakon početka utakmice – u režiji Šipure, Kocijana i Bognara, Dino nas dovodi u vodstvo. Kao i većinu prijašnjih utakmica, do poluvremena se vodi taktička bitka na sredini terena, a broj izrađenih šansi nije velik. U nastavak ulazimo sa minimalnom prednošću, rastrgana igra se nastavlja, a onda slijedi šok za našu ekipu. Petnaestak minuta prije kraja utakmice gost – iako brojčano inferioran, izjednačuje preko Batinića, što još više rasplamsava igru te je rezultat toga velik broj javnih opomena. Pred sam kraj utakmice ipak dolazimo do tri boda preko Ivana Jozića koji mirno realizira najstrožu kaznu. Čestitamo gostima na velikoj borbi i želimo im sreću u nastavku prvenstva!

Slavonija je od Sloge u Novoj Gradiški poražena rezultatom 2:1.
Idućeg vikenda igra se domaći derbi – Slavonija u subotu u 14 sati dočekuje Slaviju. U isto vrijeme Kutjevo na svom terenu igrat će ekipu Sloge.