Search
Close this search box.

3.NL ISTOK Pobjeda Slavonije i Kutjeva, ‘potop’ Slavije u Starom Slatiniku – Slavonija i dalje na čelu ljestvice!

Deveto kolo 3. NL ISTOK bilo je uspješno za Slavoniju i Kutjevo dok je Slavija doživjela ‘potop’ u Starom Slatiniku. Ovom pobjedom Slavonija se zadržala na čelu ljestvice.

NK Slavonija je bila domaćin nogometašima Čepina koje je pobijedila s uvjerljivih 4:0. Evo kako su to objavili na svojoj facebook stranici:

POBJEEEDAAAA ZA OSTANAK NA VRHU!!!
NK SLAVONIJA – NK ČEPIN 4-0 (KRAJ)
KARLO KOVRE 30′ 40′
MATEJ MARTINOVIĆ 37′
MATEJ PEHARDA 44′
BRAVOO PLAVIII!!!!

I pleternička Slavija je u ovotjednom rezultatu imala ‘četvorku’ ali, nažalost, s tim rezultatom (4:0) je izgubila od Svačića u Starom Slatiniku. Evo i njihove objave s facebooka:

PORAZ U STAROM SLATINIKU!
U sklopu 9. kola 3. NL Istok poraženi smo na gostovanju u Starom Slatiniku kod odlične ekipe NK Svačić. Već u prvih par minuta vidjelo se gdje ova utakmica vodi jer su domaćini vrlo rano poveli sa 2:0. Nakon početnog šoka, ni u nastavku poluvremena nismo uspjeli uspostaviti igru i protok lopte te su domaćini zasluženo vodili na odmoru. U drugom poluvremenu također nismo stvorili izrazite šanse, a Slatinjani su se pametno branili i mirno čuvali rezultat. Kako su počeli utakmicu, tako su je domaći i završili jer su u zadnjih 15 minuta zabili još dva gola i tako nas poslali kući praznih ruku. Čista i zaslužena pobjeda domaćina, na čemu im čestitamo, kao i na fer i korektnoj igri te im želimo sreću u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo pripremama za iduće kolo!

Nogometaši Kutjeva bili su domaćini ekipi Darde a pobijedili su rezultatom 2:1. O tome su napisali slijedeće:

ZASLUŽENA POBJEDA ZELENIH
NK Kutjevo – NK Darda 2:1
Zeleni su došli do pobjede u jednoj zaista kvalitetnoj i dinamičnoj utakmici protiv odličnog protivnika. Zeleni stišću od početka, a zatim u 8. minuti Josip Budimir prebacuje loptu za Karla Antunovića koji lijevom nogom posprema loptu u mrežu. Gosti prijete jednom, no vratar Zoluaga odlično brani i spriječava eurogol. U 45. minuti Josip Budimir prolazi po lijevoj strani i gura Karlu Antunoviću loptu na prazan gol, no Karlo je kratak za nekoliko centimetara. Drugo poluvrijeme ponovno obostrano napadački nogomet, a u 66. minuti požrtvovnovni Tokić osvaja loptu u korneru i vraća za Karla Antunovića koji s pet metara šalje loptu golmanu kroz noge za 2:0. U 71. minuti nesporazum u obrani Zelenih koji završava pravedno dosuđenim jedanaestercem za goste. Gostujući Stupar puca snažno, no vratar Zoluaga odlično brani. Do kraja su Zeleni imali još nekoliko prilika da se potvrdi pobjeda, a gosti su na kraju u posljednjoj sekundi nakon centaršuta smanjili na 2:1 preko Bata. Danas su svi Zeleni dali sve od sebe, to je rezultatiralo brojnim ozljedama, ali vjerujemo kako će se svi oporaviti do iduće utakmice. Gostima sretno dalje i čestitamo im na dobroj utakmici. Također hvala publici koja je danas došla u velikom broju.

Iduće kolo igra se 22. i 23.listopada a sastaju se: Čepin: Kutjevo, Omladinac Gornja Vrba i Slavonija te Slavija i Osiolik. Utakmice počinju u 15,30 sati.

Pripremila: V.Milković