Search
Close this search box.

FINALE POŽEŠKOG BOŽIĆNOG MALONOGOMETNOG TURNIRA Pobjednički pehar za Caffe bar Samson iz Velike

U finalnoj  utakmici 30. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2021” u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“  Caffe bar Samson  iz Velike pobijedio je Cor Caffe bar Colosseum s 3:1 te postaočetverostruki pobjednik turnira. Ovom malonogometnom klubu pripao je tako veliki pehar u trajno vlasništvo. Strijelci za pobjednika bili su Tomislav Žuljević (4, 34) i  Mario Pavelić(19; 10 m), a za poraženog Franjo Matković (6). Mladi vratar Samsona Tomislav Blažević isticao se dobrim obranama, ali i protivnički vratar Mato Vasić, a prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Samsona s 2:1. U nastavku utakmice redali su se napadi Cor Caffe bara Colosseuma. Samson se uporno branio, a sredinom drugoga poluvremena  Josip Solić  ne uspijeva realizirati jednu izrazitu šansu i povećati vodstvo. Nastavlja se pritisak Colosseuma, a Luka Perić s dva promašaja propušta izjednačenje i možebitni preokret rezultata. Sve dvojbe oko konačnog ishoda otklanja Tomislav Žuljević, koji u 34. minuti zabija za konačnih 3:1 i osvajanje pobjedničkog pehara.  U prethodnoj utakmici za treće mjesto Caffe ba Rubikon je savladao  Caffe bar Vertigo s uvjerljivih 4:1 (0:0). Strijelci za osvajača trećeg mjesta bili su Silvio Mikić (24, 31), Antun Severović (37) i Nikola Eller (38), a za četvrtoplasiranu ekipu Jurica Bešlić (33). Gradonačelnik Požege dr. Željko Glavić  dodijelio je pobjednicima i najboljim pojedincima prigodne nagrade. Najbolji strijelac turnira je Josip Jakovljević, najbolji vratar je Tomislav Blažević, a za najboljeg igrača izabran je Tomislav Baltić kojemu je uručen trofej “Bruno Boban”.

Pripremio: I. T.