Najčitanije

  • Fotogalerije

    GIMNAZIJA POŽEGA Lucijan Grgić je među 96 najboljih maturanata u 2022.godini – nagradilo ga Ministarstvo znanosti i obrazovanja!

    GimnazijaPožega ima jednog od najboljih maturanata u Hrvatskoj minule školske godine. –
    Naš učenik Lucijan Grgić (4. b) nalazi se na listi nagrađenih maturanata jer je dva ispita državne mature riješio 100%, iz engleskog jezika na višoj razini i informatike.
    Čestitamo!!! – objavljeno je na fecebook stranici Gimnazije.

    Ministarstvo znanosti i ove je godine proglasilo i nagradilo najbolje maturante. Njih 96-ero dobili su po 2500 kuna a evo što je o svemu objavio portal srednja.hr:

    „Nagrađeno 96 najboljih maturanata u 2022. godini, pogledajte tko su i iz kojih škola dolaze”

    U Ministarstvu znanosti i obrazovanja ove srijede dodijeljene su nagrade najboljim maturantima. Nagradu Soljačić, u iznosu od 5.000 američkih dolara, osvojila je Amalija Rafaj Škriljevečki iz Prve gimnazije Varaždin za stopostotno riješenu maturu iz Matematike i Fizike. Nagradu za Informatiku, u iznosu od 5.000 eura, ove je godine dodijelila tvrtka S&T Hrvatska Viktoru Pijanecu iz Prve gimnazije Varaždin. Po prvi put dodijeljena je i Nagrada Ante Žužul za najbolji rezultat iz Hrvatskog jezika i Povijesti u iznosu od 5.000 eura. Dobio ju je Danijel Vukelja iz II. gimnazije Varaždin.

    Nagrade za 96 maturanata
    Ministarstvo znanosti i obrazovanje ove je godine maturante nagradilo iznosom od 2.500 kuna, kao i posebnim priznanjima. Nagrađeno je 96 maturanata iz cijele Hrvatske, a njih čak 69 iz strukovnih škola. Učenici su nagrađeni prema kriteriju: učenici koji su ostvarili najbolji rezultat na obveznim ispitima državne mature (najbolji prosjek riješenosti obveznih ispita na višoj, A razini), učenici strukovnih škola koji su ostvarili 100% na nekom od ispita, uz uvjet da su položili sve obvezne ispite te učenici koji su dva ispita riješili 100%, a nisu ni u jednoj od spomenutih kategorija.
    1 Bruno Brščić GIMNAZIJA I STRUKOVNA ŠKOLA JURJA DOBRILE Pazin
    2 Bartol Bućan III. GIMNAZIJA Split
    3 Lucija Burić XV. GIMNAZIJA Zagreb
    4 Nikola Colnar PRVA SUŠAČKA HRVATSKA GIMNAZIJA Rijeka
    5 Laura Čikotić III. GIMNAZIJA Split
    6 Ana Ćenan GIMNAZIJA MATIJE ANTUNA RELJKOVIĆA Vinkovci
    7 Frane Doljanin III. GIMNAZIJA Split
    8 Marija Franić III. GIMNAZIJA Split
    9 Mira Galić III. GIMNAZIJA Split
    10 Lucijan Grgić GIMNAZIJA POŽEGA Požega
    11 Sara Lazarušić XV. GIMNAZIJA Zagreb
    12 Nika Macan SREDNJA ŠKOLA KRAPINA Krapina
    13 Gabriela Matošić III. GIMNAZIJA Split
    14 Mislav Mihaljević PRIRODOSLOVNA ŠKOLA VLADIMIRA PRELOGA Zagreb
    15 Lovro Nidogon XV. GIMNAZIJA Zagreb
    16 Marko Pavlović XV. GIMNAZIJA Zagreb
    17 Ivan Premuš GIMNAZIJA JOSIPA SLAVENSKOG Čakovec
    18 Amalija Rafaj Škriljevečki PRVA GIMNAZIJA VARAŽDIN Varaždin
    19 Mario Ružić PRVA SUŠAČKA HRVATSKA GIMNAZIJA Rijeka
    20 Lucija Šalković SREDNJA ŠKOLA KRAPINA Krapina
    21 Suzana Škrabalo XV. GIMNAZIJA Zagreb
    22 Boris Španić GIMNAZIJA ANDRIJE MOHOROVIČIĆA RIJEKA Rijeka
    23 David Vodopija GIMNAZIJA ANDRIJE MOHOROVIČIĆA Rijeka
    24 Danijel Vukelja II. GIMNAZIJA Zagreb
    25 Leonarda Vuković III. GIMNAZIJA Osijek
    26 Sara Žuvanić GIMNAZIJA FRANJE PETRIĆA ZADAR Zadar
    27 Viktor Pijanec PRVA GIMNAZIJA VARAŽDIN Varaždin
    28 Ana Anjoš ELEKTROTEHNIČKA I EKONOMSKA ŠKOLA Nova Gradiška
    29 Josip Arapović SREDNJA ŠKOLA BAN JOSIP JELAČIĆ Zaprešić
    30 Marin Bačelić TEHNIČKA ŠKOLA Šibenik
    31 Luka Baršić TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    32 Dean Bečeić OBRTNIČKA ŠKOLA KOPRIVNICA Koprivnica
    33 Paula Benčec ZDRAVSTVENO UČILIŠTE Zagreb
    34 Vedran Berislavić SREDNJA ŠKOLA OROSLAVJE Oroslavje
    35 Teo Bermanec OBRTNIČKA ŠKOLA KOPRIVNICA Koprivnica
    36 Alen Bill SVEUČILIŠTE U RIJECI Rijeka
    37 Tamara Bućan ŠKOLA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA Zadar
    38 Luka Carić ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA – SPLIT Split
    39 Leonardo Cigula TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb

    40 Božo Cvetković AGRONOMSKA ŠKOLA ZAGREB Zagreb
    41 Luka Čučuković TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    42 Ivan Došlić ELEKTROTEHNIČKA I EKONOMSKA ŠKOLA Nova Gradiška
    43 Leon Dreven ELEKTROSTROJARSKA ŠKOLA Varaždin
    44 Filip Dugonjić SREDNJA ŠKOLA OTOČAC Otočac
    45 Ivan Dujmić TEHNIČKA ŠKOLA Slavonski Brod
    46 Alexandar Fajtović STROJARSKA I PROMETNA ŠKOLA Varaždin
    47 Francesco Glasnović SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA Samobor
    48 Stjepan Groznica SREDNJA ŠKOLA MARKA MARULIĆA SLATINA Slatina
    49 Marta Habijanec ELEKTROSTROJARSKA ŠKOLA Varaždin
    50 Jakov Jadrijević POMORSKO-TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK Dubrovnik
    51 Antonio Jurjević SREDNJA ŠKOLA FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA Makarska
    52 Petar Katavić ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA – SPLIT Split
    53 Damjan Kenđel OBRTNIČKA ŠKOLA KOPRIVNICA Koprivnica
    54 Melani Koprivanac GIMNAZIJA I STRUKOVNA ŠKOLA JURJA DOBRILE, PAZIN Pazin
    55 Luka Kovačević ELEKTROTEHNIČKA I EKONOMSKA ŠKOLA Nova Gradiška
    56 Luka Lacković SREDNJA STRUKOVNA ŠKOLA Samobor
    57 Mateo Lazar MEDICINSKA ŠKOLA VARAŽDIN Varaždin
    58 Mija Lozančić TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    59 Ivan Lukić TEHNIČKA ŠKOLA SISAK Sisak
    60 Petar Malogorski SREDNJA ŠKOLA KRAPINA Krapina
    61 Diana Marković GLAZBENA ŠKOLA IVANA MATETIĆA RONJGOVA RIJEKA Rijeka
    62 Antonio Mataija TEHNIČKA ŠKOLA, RIJEKA Rijeka
    63 Darijo Matešić TEHNIČKA ŠKOLA Zadar
    64 Julio Mati GRADITELJSKA ŠKOLA ČAKOVEC Čakovec
    65 Matija Medi OBRTNIČKA I TEHNIČKA ŠKOLA DUBROVNIK Dubrovnik
    66 Laura Mikulić STRUKOVNA ŠKOLA PULA Pula
    67 Vid Novak SREDNJA ŠKOLA DONJI MIHOLJAC Donji Miholjac
    68 Paul Novoselec ELEKTROSTROJARSKA ŠKOLA Varaždin
    69 Benjamin Pajković TEHNIČKA ŠKOLA PULA Pula
    70 Ante Pavić PRIRODOSLOVNA ŠKOLA SPLIT Split
    71 Davor Pavlović TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    72 Noa Petek TEHNIČKA ŠKOLA ČAKOVEC Čakovec
    73 David Petric STROJARSKA I PROMETNA ŠKOLA Varaždin
    74 Karlo Petrić TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I MEHATRONIKU Split
    75 Daniel Pleše TEHNIČKA ŠKOLA, RIJEKA Rijeka
    76 Martin Poštek SREDNJA ŠKOLA KONJŠČINA Konjščina

    77 Helena Purgar PRIRODOSLOVNA ŠKOLA VLADIMIRA PRELOGA Zagreb
    78 Tinea Rajšić TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    79 Marko Ravlić TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    80 Mato Soldo TEHNIČKA ŠKOLA NIKOLE TESLE Vukovar
    81 Ivan Strize PROMETNO-TEHNIČKA ŠKOLA ŠIBENIK Šibenik
    82 Pjero Šare TEHNIČKA ŠKOLA Šibenik
    83 Tome Škarić TEHNIČKA ŠKOLA Šibenik
    84 Laura Tomičić EKONOMSKA ŠKOLA MIJE MIRKOVIĆA RIJEKA Rijeka
    85 Patrik Tomšić TEHNIČKA ŠKOLA NIKOLE TESLE Vukovar
    86 Goran Torbica TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA Zagreb
    87 Marin Trlin SREDNJA ŠKOLA TINA UJEVIĆA Vrgorac
    88 Jakov Turčinov TEHNIČKA ŠKOLA Šibenik
    89 Helena Urem SREDNJA ŠKOLA ČAKOVEC Čakovec
    90 Gabriel Uršanić ELEKTROSTROJARSKA ŠKOLA Varaždin
    91 Filip Verić TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA VINKOVCI Vinkovci
    92 Dorijan Vincelj SREDNJA ŠKOLA OROSLAVJE Oroslavje
    93 Martin Vlašiček STRUKOVNA ŠKOLA ĐURĐEVAC Đurđevac
    94 Ante Vujnović SREDNJA ŠKOLA METKOVIĆ Metković
    95 Jakov Zoričić TURISTIČKO-UGOSTITELJSKA ŠKOLA ŠIBENIK Šibenik
    96 Danijel Živković ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA Zagreb

    Pripremila: V.Milković

    Mudra izreka

  • “Tko nikad ne putuje, živi život pun predrasuda” (Carlo Goldoni)

  • Najnovije

  • Program Kazališta u veljači