Search
Close this search box.

KUP RUŽICE MEGLAJ-RIMAC Medveščak preko domaće Požege do današnjeg finala

ŽKK Plamen Požega sinoć nije uspio izboriti finale Kupa Ružice Meglaj-Rimac. Pobijedila je bolja ekipa Medveščaka koja će danas u finalu, od 17 sati, igrati s košarkašicama Trešnjevke 2009. Utakmicu će izravno prenositi Hrvatska televizija ali, nećete pogriješiti ako ipak dođete u SD Tomislava Pirca. Uz košarku, moći ćete vidjeti i zanimljiv program koji su pripremili domaći organizatori a netko od posjetitelja bit će nagrađen i – biciklom koji je donirao Alles.
Evo što je o sinoćnjoj utakmici objavio Hrvatski košarkaški savez

Udrugoj polufinalnoj utakmici Kupa Ružica Meglaj-Rimac, ŽKK Medveščak je porazio domaću Plamen Požegu s 63:84.
Medveščak je vatreno izašao pred Plamene, već nakon minute i pol izabranice Ive Borović Gregov povele su s 0:12, pri čemu su dvije trice zaredom Anđele Strize i Lucije Skorić dale vjetar u leđa Zagrepčankama.
Slično kao i u prethodnoj utakmici između Trešnjevke 2009 i Raguse, u kojoj je mlada Trešnjevka izborila finale nad još aktualnim nositeljicama trofeja, Medveščak je vrlo rano šokirao domaćine. Nakon druge trice raspoložene Anđele Strize Medveščak je imao i 7:21, dok se u drugu četvrtinu ulazi sa 17:29. Iako je Požega polako krenula s izvlačenjem iz teške situacije, kod 25:33 i dalje nezadovoljan domaći trener Vladimir Englman pozvao je svoje djevojke na minutu odmora i razgovora. Aktivirale su se potom Laura Bašić i Kapinga LaMama, no s druge strane Barbara Vunić ubacuje dvije trice i Medveščak je ponovno u dvoznamenkastom vodstvu pri 29:40, dok se u drugi dio utakmice ulazi s 36:46.

U drugom se poluvremenu vodi izjednačena borba – Požege da smanji zaostatak, a Medveščaka da zadrži stečenu prednost, konstantno plešući po granici dvoznamenkastog vodstva, pa se u posljednju dionicu ulazi s rezultatom 53:64.
Čvrst ulazak Medveščaka u najvažniju, posljednju dionicu vjerojatno je odlučio rasplet utakmice. Mini serijom od 6 poena do 53:70. Iako je Plamena Lea Hrmić odbila odustati i ubacila dva koša zaredom, to nije bilo dovoljno da povuče cijelu ekipu u vratolomiju prelamanja rezultata. Kako je utakmica odmicala svome kraju, izabranice Vladimira Englmana su sve manje nalazile snagu za daljnju borbu i vidljivo umorne popustile su Medveščakovom motoru. U konačnici Požega gubi s razlikom od 21 poen, istom razlikom kao i Ragusa od Trešnjevke 2009 u utakmici odigranoj neposredno ranije.
Medveščakova Ana Mandić je postigla 20 poena i 6 skokova, a u stopu su je slijedile Anđela Strize s 18 poena i double-double Ana Petrak koja je letjela po cijelom terenu i upisala 15 poena i 14 asistencija.
Kod Požege standardno dobra bila je Kapinga LaMama s 22 poena i 15 skokova, a dvoznamenkasta je bila i najiskusnija – Emilija Podrug s 12 poena, 11 skokova i 5 asistencija.

Nakon utakmice trener Požežanki Vladimir Englman je izjavio: “Prije svega bih se zahvalio publici, rijetko kad je dvorana bila toliko puna. Zahvalio bih im se na podršci koju moje igračice nisu iskoristile. Istodobno bih čestitao Medveščaku na izuzetnoj borbenosti i pristupu igri. Želim im puno uspjeha u finalu. Moje igračice, osobito one najiskusnije, danas su vjerojatno ‘ostale kod kuće’. Bar u glavi.”