Search
Close this search box.

NK „SLAVONIJA” POŽEGA I mlađi pioniri i limači osvojili 32. Božićni malonogometni turnir “Požega 2023”

Mlađi pioniri Nogometnog kluba Slavonija osvojili 32. Božićni malonogometni turnir “Požega 2023”

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, u subotu, 06. 01. 2024. odigrana je završnica Turnira mladeži 32. BMNT “Požega 2023”. U kategoriji mlađih pionira u susretu za 3. mjesto NK Slavonija II je rezultatom 3:0 bila bolja od ekipe NK Papuk Velika. Pogotke su postigli Josip Kesić u 1. te Miro Soldo u 24. i 27. minuti.
U finalnoj utakmici NK Sloga Nova Gradiška je povela protiv Slavonije I pogotkom Fabijana Kneževića već u 2. minuti ali je Slavonija na pogon trostrukog strijelca Gabriela Hrmića u samo tri minute (8., 9.,11.) doška do preokreta i vodstva od 1:3. Konačnih 2:3 postavio je Marko Špehar u 28. minuti.
Za Slavoniju su prvo mjesto osvojili Marin Garbin, Gabriel Hrmić, Noa Akmačić, Antun Jakobović, Vito Vukušić, Valentino Čolić, Noa Hel, Bruno Jakovljević, Patrik Zima, Patrik Begić i Petar Ereiz. Vodio ih je trener Goran Jurković.
Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta i trofeje najboljim pojedincima ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio je glavni tajnik Željko Mitrović. Najbolji strijelac turnira je Fabijan Knežević (NK Sloga NG) sa 8 pogodaka. Za najboljeg vratara izabran je Marin Garbin (NK Slavonija I) dok je njegov suigrač Patrik Zima proglašen najboljim igračem turnira.

Subota, 06. 01. 2024. – 10. Dan – Završnica Mlađi pioniri
Utakmica za 3. Mjesto : NK Papuk Velika – NK Slavonija II 0:3 (Josip Kesić, Miro Soldo 2)
Finale : NK Sloga Nova Gradiška – NK Slavonija I 2:3 (Fabijan Knežević, Marko Špehar / Gabriel Hrmić 3)

POREDAK STRIJELACA – MLAĐI PIONIRI
8 pogodaka
Fabijan Knežević (NK Sloga NG)

7 pogodaka
Gabriel Hrmić, Vito Vukušić (NK Slavonija I)

5 pogodaka
Jan Popčević (Škola nogometa Batrina), Marko Mautner (NK Požega II)

Limači Nogometnog kluba Slavonija osvojili 32. Božićni malonogometni turnir “Požega 2023”

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc, u subotu, 06. 01. 2024. odigrana je završnica Turnira mladeži 32. BMNT “Požega 2023”. U kategoriji limača Škola nogometa Slavija Pleternica je pobijedila Kutjevo rezultatom 3:2. Rafael Bunčić doveo je male “Karioke s Orljave” u vodstvo u 7. minuti, a na 2:0 povisio je Ivano Mršić u 10. minuti dok je Matej Rossi u 19. minuti zabio za 3:0. Ivan Šipoš je s dva gola u 21. i 28. minuti vratio Kutjevo u igru ali se u posljednje dvije minute rezultat nije mijenjao i ŠN Slavija je rezultatom 3:2 došao do 3. mjesta.
U finalnoj utakmici ekipa NK Slavonija I je uvjerljivo pobijedila NK Jakšić rezultatom 5:0 iako sve do 15. minute nije bilo golova. U posljednjoj minuti prvog dijela Slavonija je preko Adriana Raguža i Izaka Hela došla do vodstva od 2:0. U drugom poluvrremenu dva pogotka još je dodao Jakov Đaković, a jedan Adrian Raguž za konačnih 5:0.
Za Slavoniju su prvo mjesto osvojili Fran Garbin, izak Hel, Jakov Đaković, Adrian Raguž, Laura Baretić, Josip Trpčić, Noa Biberović, Jakov Šutalo i Ivan Peroutka. S klupe su limače Slavonije vodili treneri Štefo Odobašić i Mario Raguž.
Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta i trofeje najboljim pojedincima ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio je glavni tajnik Željko Mitrović. Najbolji strijelac turnira je Adrian Raguž (NK Slavonija I) sa 17 pogodaka u 6 odigranih utakmica. Za najboljeg vratara izabran je Fran Garbin (NK Slavonija I) dok je njegov suigrač Izak Hel proglašen najboljim igračem turnira.

Subota, 06. 01. 2024. – 10. Dan – Završnica Limači
Utakmica za 3. Mjesto : Škola nogometa Slavija Pleternica II – NK Kutjevo 3:2 (Rafael Bunčić, Ivano Mršić, Matej Rossi / Ivan Šipoš 2)
Finale : NK Jakšić – NK Slavonja I 0:5 (Adrian Raguž 2, Jakov Đaković 2, Izak Hel)