Search
Close this search box.

POBJEDA Plamen Požega prvi finalist Kupa Ružica Meglaj-Rimac!

ŽKK PLAMEN POŽEGA – ŽKK ŠIBENIK 79:63 (25-19, 20-18, 19-15, 15-11)

Prvu polufinalnu utakmicu u Požegi otvorile su Šibenčanke tricom Lucije Skorić, Plamen Požega je to brzo kaznila serijom od 10 poena, a trener Šibenika Stipe Bralić bio je primoran pozvati prvu minutu odmora. Šibenik se potom stabilizirao, no brzina i dalje nije bila dovoljna da bi se nadoknadilo iskustvo Požege predvođene Emilijom Podrug, Jelenom Ivezić i Leom Miletić.
U drugu dionicu ulazi se pri rezultatu od 25:19 za domaćina turnira. Vanjska igra Šibenika urodila je plodom početkom druge četvrtine kada je Mihaela Dobrić, praktički tek zakoračivši na parket, ubacila tricu za izjednačenje pri 28:28.  Više od dvije minute igre ostalo je bez koša pri 34:33 za Požegu, no krajem četvrtine Požega ponovno stvara seriju 9 poena za opipljivu razliku i vodstvo od 43:33, a na veliki odmor odlazi se pri 45:37. Šibenskoj uzdanici, inače i reprezentativki Tihani Stojsavljević dosuđene su prije kraja prvog dijela tri osobne pogreške, u drugom dijelu i čevrta, što je uvelike uzdrmalo obranu ekipe Stipe Bralića.

Sredinom treće dionice Požega se vraća u dvoznamenkasto vodstvo skok šutom Nevene Vučković za 54:43. Požega odlazi i na +18, Šibenik se pokušava vratiti vezanim koševima i slobodnim bacanjima Tihane Stojsavljević, no dvije znamenke požeške prednosti i dalje ostaju sve do još jedne trice Dobrić za 64:57 osam minuta do kraja utakmice. Ipak, koš za košem, a posebno se u posljednjim minutama istaknula Jelena Zorić, Požežanke uvjerljivo povećavaju vodstvo i zasluženo slave ulazak u finale Kupa Ružice Meglaj-Rimac rezultatom 79:63.
Emilija Podrug je za Požegu ubacila velika 23 poena uz 17 skokova i 7 asistencija, Nevena Vućković je ubacila 18, a Kira Lowery 12 poena. Kod Šibenika je najefikasnija bila Tihana Stojsavljević s 22 poena i 12 skokova, a pratila ju je Lucija Skorić sa 17 poena te Amanda Mobley s 13.
• Plamen Požega: Ivezić 9, Lowery 12, Vučković 18, Miletić 8, Podrug 23, Berger A, Bašić, Kešeljević, Uzelman , Zorić 9, Benić, Berger M.
• Šibenik: Skorić 17, Baban, Stojsavljević 22, Džafić, Mobley 13, Dragović, Dobrić 8, Milković, Vlaić, Šarić 3, Branisavljević

Vladimir Englman, trener ŽKK Požega: “I prije utakmice smo znali da ovo neće biti lagana utakmica. Bez obzira na stanje na tablici, ovog trenutka oni su odlična ekipa. S Tihanom Stojsavljević su dobili ono što im je bilo potrebno pod košem. Napravila je rano ove četiri osobne, što je sa svojim iskustvom maksimalno iskoristila. Mislim da je bila dobra, gledljiva utakmica. Čestitam Šibeniku na ovoj utakmici, na fer i korektnoj igri. Bojao sam se, da budem iskren, ove utakmice s obzirom na ozljede mojih igračica, ali korektno su odigrale protivnice, zahvaljujem im. Želimo osvojiti pehar, bit će teško sutra, mi smo starija ekipa što se tiče igračica koje nam nose igru. Koliko će se oporaviti do sutra vidjet ćemo, sutra je utakmica relativno rano, u 15 sati, ali ja se nadam da će izvući koji atom snage da odigraju na ovom nivou.”

Stipe Bralić, trener ŽKK Šibenik: “Bilo je očekivano da domaća ekipa uđe dobro u utakmicu. Mi smo prvih 15 minuta igrali izuzetno dobro, bili u egalu, no nakon četiri osobne naše najbolje igračice Tihane Stojisavljević primili smo puno laganih poena i tu je utakmica bila gotova. Probudili smo se pred kraj, ali oni imaju puno veći fond niskih igračica u rotaciji i iskustvo Emilije Podrug, Jelene Ivezić i Lee Miletić koja je reprezentativka Hrvatske. One imaju iskustvo velikog broja međunarodnih utakmice Eurolige i reprezentacije, a zbog tog iskustva su znale i kako zatvoriti utakmicu. Oni imaju i četiri strankinje. Naše dvije najbolje igračice od 15. minute nisu više mogle igrati obranu i zbog velikog broja osobnih grešaka utakmica je bila završena. Možda bi bili u finalu da su nam se igračice malo sačuvale i dale još bolji otpor, ali ne mogu im ništa zamjeriti, trudile su se maksimalno, igrale su najbolje koliko su mogle. Zbog neiskustva i umora su promašile neke zicere i šuteve. Iskreno, pobijedila je bolja ekipa i želim im sutra sreću.”

Nevena Vučković, igračica ŽKK Plamen Požega: “Čestitam mojoj ekipi na velikoj pobjedi, također i ekipi Šibenika na fer i korektnoj borbi. Znali smo da neće biti lako. Ovo je prvi trofej u sezoni. Cijele sezone radite za ovo, tako da smo dale sve od sebe. Ipak, ekipa Šibenika se nije predala. Stigli su nas, bio je egal, međutim skupili smo malo redove i utakmicu priveli kraju. Sjajno je igrati pred domaćom publikom, znate kako igrači kažu, ova publika je šesti igrač. Ona nam mnogo znači, posebno što tu ima mladih dama koje će nas, nadam se, jednog dana naslijediti. To je značajno za njih, a naravno i za nas.”

Lucija Skorić, igračica ŽKK Šibenik: “Prvo da čestitam curama iz Požege. Stvarno su zaslužile da pobijede s tolikom razlikom. Nas su koštali ti faulovi i ulazi u reket koje nismo smjele dopustiti, ali utakmica je stvarno bila zanimljiva. Bila je ugodna za gledati. Dobra je to škola za mlade igračice, dobro iskustvo, dosta je cura bilo na terenu.”
Požega u finalu, sutra u 15 sati, čeka bolju ekipu iz susreta Medveščak – Ragusa. Prijenos uživo možete pratiti na Sportskoj televiziji.

Izvor: Hrvatski košarkaški savez