Politika - Život Vijesti

POTVRDA PRIJATELJSTVA Predstavnici Grada Požege na obilježavanju Dana općine Baška

TTS • hr

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine Baška, koja je ove godine i službeno postala prijateljska općina Gradu Požegi, okupljenima se obratio predsjednik Gradskog vijeća Grada Požege Tomislav Hajpek.
– Dopustite mi da vam, u svoje osobno ime te u ime gradonačelnika Grada Požege prof. dr. sc. Borislava Miličevića, uputim iskrene čestitke povodom Dana Općine, posebno načelniku gospodinu Toniju Juraniću, predsjednici Općinskog vijeća gospođi Tanji Grlj, svim vijećnicama i vijećnicima te svim stanovnicima Baške, uz želju da vaša općina i dalje uspješno napreduje, razvija se i ostvaruje nove vrijedne projekte. Posebno me raduje što danas mogu istaknuti kako su odnosi između Požege i Baške ove godine dobili novu, službenu potvrdu kroz potpisivanje Sporazuma o prijateljstvu i suradnji naših dviju sredina – rekao je Hajpek.
Dodao je kako je sporazum logičan nastavak dugogodišnje povezanosti dviju zajednica te potvrda zajedničke želje za daljnjim razvojem suradnje na dobrobit građana.
– Uvjeren sam kako će prijateljstvo između Požege i Baške nastaviti jačati kroz zajedničke projekte, kulturnu suradnju, susrete naših građana i nove inicijative koje će dodatno povezati naše sredine – poručio je.
Požegu i Bašku ne povezuje samo formalna suradnja potvrđena ovogodišnjim Sporazumom o prijateljstvu i suradnji. Dvije sredine povezuju i desetljeća zajedničke povijesti te uspomena brojnih generacija Požežanki i Požežana koje su svoje prve dane na moru provele upravo u Baški.
Požeško dječje odmaralište djeluje u Baški još od 1951. godine te već više od sedam desetljeća predstavlja mjesto susreta, prijateljstva i nezaboravnih dječjih uspomena. Ta posebna veza utkala se u identitet brojnih obitelji iz požeškog kraja i ostala jedan od najljepših primjera povezanosti kontinentalne Slavonije i hrvatskog Jadrana.
Uz predsjednika Gradskog vijeća, svečanoj sjednici Općinskog vijeća Baške nazočili su i dr. sc. Berislav Andrlić, predsjednik, te dr. sc. Marko Šostar, potpredsjednik Odbora za međugradsku i međunarodnu suradnju Grada Požege, kao i Domagoj Prša, direktor tvrtke Auretis Požega d.o.o., koja upravlja požeškim odmaralištem u Baški.

Izvor: Grad Požega

Galerija
← Nazad