Search
Close this search box.

PREMIJER KOŠARKAŠKA LIGA Visoka pobjeda požeških košarkašica protiv Šibenika

U zaostaloj utakmici 12. kola Premijer košarkaške lige košarkašice Plamen Požege su u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ pobijedile Šibenik s visokih 91:65 (26:11, 19:16, 27:18, 19:20) te su u ovoj utakmici potvrdile da su  izraziti favorit protiv ekipe iz donjeg dijela ljestvice. Prvo poluvrijeme završilo je uvjerljivim vodstvom „plamenih“ sa 45:30, nakon dominacije u prvoj četvrtini i prednosti od 15 poena. U nastavku susreta razigrane košarkašice trenera Vladimira Englmana nastavljaju povećavati rezultatsku razliku pa u trećoj  četvrtini imaju plus 9, a gostujuća se ekipa tek u završnoj četvrtini uspijeva ravnopravno nadmetati, no visoko vodstvo Požežanki nisu uspjele značajnije smanjiti. I u ovoj utakmici svoje iznimne skakačke i realizatorske sposobnosti pokazala je crnoputa La Mama Kapinga, najbolja igračica susreta, koja je s 27 poena bila najučinkovitija domaća košarkašica. Slijede je Hrmić (22), Ivezić (10), Bašić (10), Podrug (9), Maričević (7) i Kešljević (6). Najviša poena za Šibenik postigla je Imani  Tilford (26).  Požeški klub nakon ove utakmice zauzima prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 24 boda, a 5. veljače „plamene“ su domaćin FSV-u iz Rijeke, ekipi koja se nalazi na osmom mjestu.

Pripremio: I. T.