Search
Close this search box.

PREMIJER ŽENSKA KOŠARKAŠKA LIGA „Ragusa” povela u finalnoj seriji protiv požeškog „Plamena”

U prvoj finalnoj utakmici doigravanja Premijer ženske lige Ragusa (Dubrovnik) je slavila u gostima kod Plamen Požege sa 79:62.

U prvoj četvrtini su se bolje iskazale domaće Plamene, no aktualne prvakinje iz Raguse primat preuzimaju već u drugoj četvrtini, da bi u trećoj ostvarile, pokazalo se, nepovratnu prenost.
Kod Raguse je Miloglav upisala 18 poena, 9 skokova i 10 asistencija, Stojanović 17 poena, 6 skokova i 7 asistencija, Todorić 21 poen, 8 skokova i 4 asistencije, a Vrsaljko 12 poena i 5 skokova. U dresu domaćina La Mama je bila sjajna (31 poen i 18 skokova, te 4 blokade), kao i Jelena Ivezić (18 poena i 7 asistencija), no nisu uspjele zaustaviti Ragusu koja je povela s 1:0.

Igra se na tri pobjede, a Ragusa je domaćin na sljedećoj koja je na rasporedu već u srijedu, 4. svibnja.
PLAMEN POŽEGA: Ivezić (18), Benić, Bunčić, Bašić, Maričević (2), Bošković, Kešljević, Lea Hrmić, Lana Hrmić (2), Berger, La Mama (31), Podrug (9). Trener: Vladimir Englman.
RAGUSA: Stojanović (17), Čagalj, Miloglav (18), Putica (3), Kujundžić, Todorić (21), Vrsaljko (14), E. Majstorović (6), Pavić, Ivanišević. Trenerica: Cvetana Matić.

Tekst: Košarkaški savez Hrvatske