Search
Close this search box.

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA-SJEVER Požeški rukometaši u Prelogu odigrali neriješeno

U 14. kolu Prve hrvatske rukometne lige-sjever Rukomertni klub Požega je na  gostovanju u Prelogu odigrao neriješeno 26:26 (14:15) protiv istoimenog domaćina. Budući da domaći igrači zauzimaju posljednje mjesto na ljestvici, očekivala se pobjeda drugoplasirane ekipe i nova dva boda u borbi za prvo mjesto, no Požežani su to propustili i neočekivano  podijelili bodove. Iako su na poluvremenu igrači trenera Darija Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića imali vodstvo od jednog gola razlike, a tri minute prije kraja prednost od  dva pogotka (24:26), uporni je domaćin uspio izjednačiti i doći do vrijednog boda. Najbolji strijelac u požeškoj momčadi bio je Šimun Banović s 11 golova (4/5 sedmerci),  a slijede Ivan Antunović (5), Marko Ćosić (3), Karlo Grgurić (3), Marko Sertić (2 ; 1/1),  Vilim Gotal (1) i Ivan Janjić (1).

Neočekivani kiks Požege iskoristio je jesenski prvak Osijek koji  je u gostima u Zagrebu pobijedio u derbiju kola trećeplasiranu ekipu Maksimir Pastele s 23:27. Osječani imaju 24 boda, Požega bod manje (23),  Maksimir Pastela je ostala na 20, kao i četvrtoplasirani KTC koji je u Križevcima uvjerljivo izgubio od zagrebačkog Metalca s 21:28.  U sljedećem 15. kolu požeški rukometaši 12. veljače odlaze na gostovanje, a protivnik im je RK Sisak koji je deveti na ljestvici s 11 bodova. Prvi susret pred svojom publikom u drugom dijelu sezone odigrat će u subotu 19. veljače, kada u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ ugošćuju RK Novi Zagreb, ekipu koja zauzima sedmo mjesto.

Pripremio: I. T.