Search
Close this search box.

PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA Tri kola prije kraja Kaptol osvojio naslov prvaka

U 23. kolu Prve županijske nogometne lige požeško- slavonske postignuti su sljedeći rezultati: BSK-Dinamo 3:3, Sulkovci-Kaptol 0:3, Kuzmica-Graničar 3:1, Slaven-Mladost 0:1, Omladinac-Dobrovac 1:1, Sloga–Graševina 2:2 i Croatia (DO)-Croatia (M) 2:2. Gostujuće momčadi postigle su dobre rezultate, osim Graničara u Kuzmici. Kaptol je tri kola prije kraja natjecanja osvojio naslov prvaka jer je iza sebe ostavio drugoplasiranu Croatiju iz Mihaljevaca čak 12 bodova razlike.

BSK-Dinamo 3:3 (1:2)

Iako je u ovom susretu bio favorit, domaći BSK  je u Buku odigrao neriješeno s Dinamom iz Rajsavca. Već u 6. minuti gosti dolaze u vodstvo pogotkom Jakova Jakića, a poravnava Josip Jakovljević u 14. minuti. Samo šest minuta kasnije(20) Jakić se ponovno upisuje u listu strijelaca, a s rezultatom 1:2 odlazi se na odmor.  Na početku drugog poluvremena Damir Petković izjednačuje na 2:2, a u 64. minuti Jakovljević s bijele točke pogađa za 3:2.  Za konačnih 3:3 zabija , također iz jedanaesterca, odlični Jakić i postaje trostruki strijelac utakmice.

Sulkovci-Kaptol 0:3 (0:1)

Prvoplasirani Kaptol rutinski je i uvjerljivo pobijedio Sulkovce, momčad sa začelja ljestvice, te s tri nova boda osigurao prvo mjesto i naslov prvaka. Gosti dolaze u vodstvo u 29. minuti, a strijelac je Branko Sadilek. Prvo poluvrijeme završava s minimalnom prednošću Kaptola, a u nastavku utakmice dolazi do izražaja kvalitetnija igra  ove momčadi. Na 0:2  povisuje ponovno Sadilek, a bolju igru gostiju potvrđuje pričuvni igrač Andrija Puljašević golom u 85. minuti za konačnih 0:3.

Kuzmica-Graničar 3:1 (1:0)

Kuzmica je, iako nekompletna, na svom terenu uvjerljivo savladala petoplasirani Graničar iz Zagrađa i zasluženo osvojila tri boda. Ujedno je jedina domaća momčad koja je u ovom kolu ostvarila pobjedu. Prvo poluvrijeme završava s minimalnom prednošću domaćina, a gol postiže iz jedanaesterca Josip Novak. Na početku nastavka susreta Luka Šporčić povisuje na 2:0 , a Josip Srdarević u 77. minuti smanjuje na 2:1. U završnici utakmice u 82. minuti Ivan Bulaja zabija za konačnih 3:1 i slavlje Kuzmičana.

Slaven -Mladost 0:1 (0:0)

Favorizirani Slaven neočekivano je kao domaćin na pleterničkom Vašarištu poražen od borbene momčadi Mladosti iz Pavlovaca s minimalnih 0:1. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a strijelac jedinog pogotka bio je gostujući igrač Petar Barić u 73. minuti, nakon propusta domaće obrane. Unatoč inicijativi tijekom utakmice, ekipa trenera Bernarda Raguža nije bila učinkovita, a gosti zasluženo osvajaju sva tri boda.

Omladinac-Dobrovac 1:1(0:1)

U osrednjoj utakmici s malo  izrazitih prigoda, no s dva lijepa gola,  čaglinski Omladinac i  Dobrovac su podijelili bodove. Na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gostiju , a strijelac je bio  Željko Popović u 44. minuti susreta. U nastavku neznatna inicijativa domaćina rezultira izjednačujućim pogotkom Kristijana Lovrića, a mreže se do kraja utakmice nijednom nisu zatresle. Gosti osvajaju vrijedan bod, a treba napomenuti da su u Čaglin  doputovali bez čak desetorice standardnih igrača.

Sloga–Graševina 2:2 (1:0)

Sloga je u Trenkovu u otvorenoj utakmici s brojnim  šansama neočekivano osvojila bod protiv favorizirane Graševine, pogotovo kada se uzme u obzir da je u drugom poluvremenu više od pola sata igrala s igračem manje. Domaćin dolazi u vodstvo u 13. minuti golom Matije Akika, a na odmor se odlazi s golom prednosti za domaću momčad. U drugom poluvremenu gosti izjednačuju golom Deana Pavića u 59. minuti, a u 74. minuti Graševina dolazi u vodstvo pogotkom Mirka Solde. I kada je izgledalo da će gostujuća momčad osvojiti sva tri boda, domaćin u 88. minuti iz kaznenog udarca poravnava na 2:2. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Marko Markanović.

Croatia (DO)- Croatia (M) 2:2 (0:1)

Dvije istoimene momčadi su u Donjoj Obriježi podijelili bodove. Gosti u prvom poluvremenu pokazuju bolju igru koja je okrunjena njihovim vodstvom u 17. minuti,  a strijelac je bio Nikola Vasić. S rezultatom 0:1 završava prvo poluvrijeme, u nastavku u 62. minuti domaćin izjednačuje, a pogodak postiže Marko Giacometti. U završnici utakmice Marin Sić pogađa za 2:1 i domaćin je nadomak pobjede, no ne misle tako gosti koji u 82. minuti postižu izjednačujući gol. Strijelac za konačnih 2:2 i podjelu bodova bio je Lovro Zeljko.

Pripremio: I. T.