Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Pobjeda Slavije u Pleternici protiv Graničara iz Županje

U 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je na svom igralištu na Vašarištu pobijedila Graničar iz Županje s 2:1. Gosti su doputovali u nekompletnom i oslabljenom sastavu, bez petorice standardnih prvotimaca, no pokazali su čvrstu i borbenu igru i domaćinu pružili žilav otpor. Nakon jednog od napada domaće momčadi i ubačaja Hrvoja Ančurovskog s desne strane, gostujući obrambeni igrač Slaven Pejčić daje autogol i Slavija u 18. minuti vodi s 1:0. Naizmjenično se redaju napadi obiju momčadi, a poslije prekršaja nad  Benediktom Tokićem, požeški sudac Alen Dobraš pokazuje na bijelu točku, a Ivan Blatančić je u 42. minuti siguran izvođač najstrože kazne za 2:0. Izgledalo je da će se s dva gola prednosti za domaćina otići na odmor, no u Slavijinom kaznenom prostoru našao se u 42. minuti Slaven Pejčić te udarcem  glavom zatresao mrežu Ivana Petkovića (2:1).

U drugom poluvremenu trener Slavije Damir Bognar uvodi u igru brzonoge i prodorne Mirzu Jašarevića, Tomislava Ognjenčića i Pavu Nikolića. Igra dobiva na kvaliteti i dinamici, uz stalnu inicijativu Slavije koja opasnim protunapadima ugrožava gol vratara Marka Ivkića, a Petković gotovo da i nema posla. Čvrsti i uporni gosti s pomlađenim sastavom ipak uspijevaju sačuvati svoju mrežu, a domaća momčad osvaja tri vrijedna boda.

Uvijek oprezni trener domaće momčadi Damir Bognar kazao je kako je za njih ovo bila vrlo teška utakmica nakon gostovanja i „trošenja“ u Našicama.-Krenuli smo jako dobro i žao mi je što nismo dali gol. Kasnije smo otvorili utakmicu, bili smo bolja momčad, no zbog dekoncentracije smo primili gol u zadnjim minutama prvog poluvremena, što  je  našim redovima stvorilo nervozu. Nadam se da će se to u sljedećoj utakmici popraviti-zaključio je Slavijin trener.

Trener Graničara Dražen Ilić izjavio je kako je ovo bila borbena i ne osobito lijepa utakmica.-Slavija se bolje snašla na teškom terenu i čestitam joj na zasluženoj pobjedi. Došli smo bez petorice standardnih igrača koji su bili zauzeti svojim obvezama, a neki nisu doputovali zbog dobivenih kartona. U svojim redovima imali smo trojicu kadeta i čestitam im na prvom nastupu, Domaćinu želim što bolji plasman u nastavku prvenstva, a bodove ćemo tražiti u sljedećoj utakmici protiv Čepina, kada ćemo biti kompletni-kazao je trener gostiju.

Tekst i foto: I. Tomić