Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Pobjeda Slavonije protiv Graničara, visok poraz Kutjeva u Čepinu

U 20. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok naši županijski trećeligaši postigli su dvije pobjede i doživjeli jedan poraz. Slavija je kod kuće pobijedila Bedem iz Ivankova s 3:2, o čemu smo pisali na našem portalu. Slavonija je na domaćem terenu porazila Graničar iz Županje s 2:0, a Kutjevo je u gostima poraženo od Čepina s visokih 5:1.

Slavonija-Graničar 2:0 (0:0)

Na igralištu požeškog Sportsko-rekreacijskog centra Slavonija je porazila čvrstu momčad Graničara iz Županje, a prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Unatoč tome bilo je izrazitih šansi da se zatresu mreže na obje strane. Kod gostujuće momčadi to propušta učiniti Josip Lešić, a kod domaćina Ivan Antunović , M. Peharda i Dino Bognar . Pritom se dobrim intervencijama ističe protivnički vratar Marko Ivkić. U nastavku utakmice trener Slavonije Dalibor Bognar u 55. minuti u igru uvodi Mateja Martinovića i Matu Marčetića, što se pokazalo ispravnim potezom jer susret dobiva na dinamičnosti, živosti i probojnosti domaće momčadi. Rezultat toga je vodstvo „plavih“ u 64. minuti (1:0) golom Mateja Peharde nakon ubačaja Martinovića. Devet minuta kasnije (73) u strijelce se upisuje Ivan Antunović (2:0), uz prethodno dodavanje Dine Bognara. Slavonija je tako ostvarila značajnu pobjedu koja joj donosi 37  bodova i četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Čepin-Kutjevo 5:1 (4:0)

Kutjevo je nadigrano od domaćeg Čepina, a utakmica je već riješena u prvom poluvremenu, nakon kojega se na odmor odlazi sa četiri gola prednosti za domaću momčad. Odmah na početku susreta u prvoj minuti Čepin zabija za rano vodstvo (1:0),  a strijelac je Matija Matoković. Pridružuju mu se zatim potkraj prvog dijela utakmice Zvonimir Gregić (37),  Lovro Kozić (43) i Dino Bognar (45). Nastavak utakmice protekao je u izjednačenom nadmetanju dvaju protivnika, no minus od četiri gola za Kutjevčane je bio nedostižan. Počasnim golom Marina Majetića u 79. minuti gosti smanjuju na 4:1, a u prvoj minuti sudačke nadoknade svoj drugi gol postiže Dino Bognar za konačnih 5:1.  Kutjevo se nakon ovoga poraza nalazi na ljestvici na osmom mjestu s 25 bodova.

Pripremio: I. T.