Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Pobjeda Slavonije u Gornjoj Vrbi, porazi Kutjeva u Novoj Gradiški i Slavije u Vukovaru

U 27. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok sva tri naša županijska predstavnika odigrali su gostujuće utakmice. Slavonija je u Gornjoj Vrbi minimalno porazila Omladinac, Kutjevo je s istim rezultatom izgubilo od novogradiške Sloge, a Slavija je visoko poražena od Vukovara 1991.

Omladinac-Slavonija 0:1(0:0)

U čvrstoj, osrednjoj  i pomalo nervoznoj utakmici Slavonija je na gostovanju uspjela pobijediti domaći Omladinac i osvojiti tri vrijedna boda. Domaća je momčad u prvom poluvremenu pružila žilav otpor gostima iz Požege te im dopustila samo jednu šansu koja nije iskorištena. Do odlaska na odmor nije postignut nijedan gol, a u nastavku utakmice Slavonija lijepim golom pričuvnog igrača Mateja Martinovića u 57. minuti dolazi u vodstvo i uspijeva ga sačuvati do kraja utakmice. Tome je pridonijelo isključenje domaćeg igrača Tonija Mrvelja u 60. minuti, što „plavima pokraj Orljave“ donosi značajnu prednost. U sudačkom dodatku gostujući igrač Josip Dupor dobiva i drugi žuti karton, ali je bilo prekasno da Omladinac postigne izjednačujući gol. Slavonija je ovom pobjedom ostala na petom mjestu sa 49 bodova, a u 28. kolu dočekuje 22. travnja (petak) trećeplasirano Belišće.

Sloga-Kutjevo 1:0 (1:0)

Osmoplasirana  Sloga iz Nove Gradiške bila je domaćin sedmoplasiranoj momčadi Kutjeva koje je u ovoj čvrstoj, teškoj i ne baš kvalitetnoj utakmici imalo veći posjed lopte. No, Sloga je imala izrazitije prigode za gol, a jednu je iskoristila te pretvorila u pobjedonosni pogodak(1:0) koji je postigao tek u 88. minuti susreta pričuvni igrač i najbolji pojedinac Jakov Medvedović. On je u prodoru  po lijevoj strani prošao svog čuvara i lijevom nogom uputio precizan udarac. Lopta je završila u gornjem kutu kutjevačkog vratara Patrika Gugeca. U završnici utakmice dobrim obranama isticao se domaći vratar Adriano Ugrešić. Kutjevo je propustilo nekoliko izrazitih prigoda pretvoriti u gol i odnijeti kući bod, osobito kada Majetić u prvom poluvremenu oči u oči s domaćim vratarom odlazi previše u stranu  i ne postiže gol. U drugom  poluvremenu Kutjevčani su stalnim napadima ugrožavali gol  domaćina, no bez učinkovitosti. „Zeleni“ se nakon ovoga poraza nalaze na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice s 36 bodova, a sljedeće kolo domaćin su četvrtoplasiranoj Marsoniji.

Vukovar 1991-Slavija 6:1(4:1)

Poslije odlične utakmice i pobjede  kod kuće, nekompletna i oslabljena Slavija je na gostovanju doživjela visok poraz protiv Vukovara 1991 koji je zasjeo na vrh tablice. Za nešto više od pola sata domaćin je već vodio s 3:0,  a strijelci su bili Clement Awounyo (3), Robana Stangoni (23) i Dino Vuksan (33). U završnici prvoga poluvremena Slavija u 42. minuti smanjuje  golom Vlade Lasića na 3:1, čemu je prethodila suradnja s Markom Stanićem. Na isteku prvoga dijela susreta Dino Vuksan ponovno se upisuje u listu strijelaca (4:1) i tada je bilo jasno tko će biti pobjednik. U nastavku utakmice najbolji  igrač Dino Vuksan zabija još dva gola i postaje četverostruki strijelac. Visokoj pobjedi domaće momčadi znatno je pridonio i Ivan Aleksić koji je imao tri  asistencije u prvom poluvremenu. Slavija nakon ovoga poraza zauzima 12. mjesto na ljestvici s 30 bodova, a u 28. kolu susreće se u Pleternici s pretposljednjom Dardom.

Pripremio: I. T.