Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Pobjeda Slavonije u Požegi, neriješeno Kutjeva u Đakovu

Subotnjim utakmicama 18. kola jučer je počeo proljetni dio natjecateljske sezone u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi- istok, a odigrano je sedam susreta. U nedjeljnoj utakmici sastaju se Omladinac i Graničar, a Slavija i Vuteks Sloga odigrat će 9. ožujka u Pleternici. Nogometni klub Slavonija je na igralištu NK Požega na Sportsko-rekreacijskom centru pobijedila Bedem iz Ivankova s 3:2, a Kutjevo je na gostovanju podijelilo bodove s Đakovo Croatijom (2:2).

Slavonija-Bedem 3:2 (1:1)

Domaća momčad je u borbenoj i kvalitetnoj utakmici sa žilavim protivnikom osvojila sva tri boda, iako je to postigla u samoj završnici susreta. Već u 16. minuti dolazi do teške ozljede ruke mladog Slavonijinog igrača Martina Šubare, a slavonskobrodski sudac Matteo Bednjanec iz igre isključuje Marka Mlakića te gosti nastavljaju s igračem manje. Igračka prednost olakšala je „plavima“ da dođu u vodstvo u 29. minuti, a strijelac je bio pričuvni igrač Karlo Antunović (1:0). Domaćin poslije toga dolazi u priliku da poveća vodstvo, no u tome ne uspijeva jer se uporni gosti ističu dobrom obranom. U 39. minuti Bedem golom Marina Gazića izjednačuje  na 1:1, a s tim se rezultatom odlazi na odmor. U drugom poluvremenu gostujuća momčad iz jednog protunapada zabija gol, a u strijelce se upisuje David Janović u 71. minuti. Slavonija u završnici utakmice pogotkom Ivana Antunovića u 81. minuti poravnava na 2:2 i činilo se da će u nadmetanju dviju momčadi doći do podjele bodova. Međutim, samo dvije minute kasnije „plavi kraj Orljave„ postižu pobjedonosni gol iz jedanaesterca koji je dosuđen zbog igranja rukom protivničkog igrača. Izvođač s bijele točke bio je Dino Bognar koji je svom klubu donio tri boda i pomak s petog na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Đakovo Croatia -Kutjevo 2:2 (0:0)

Kutjevo je na gostovanju u Đakovu u odličnoj utakmici nadigralo svog protivnika te je propustilo pobijediti i osvojiti sva tri boda. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, no gosti već na početku drugog poluvremena u 46. minuti  dolaze u vodstvo golom Marija Majstorovića (0:1). Pet minuta prije kraja u samoj završnici (85), Kutjevo povisuje rezultat na 0:2 , a strijelac je Ivan Smojvir koji ovim pogotkom nagovještava pobjedu i osvajanje sva tri  boda. Osječki sudac Stjepan Barišić je u 78. minuti iz igre isključio gostujućeg igrača Marina Kuzminskog nakon dva žuta kartona. U  drugoj minuti sudačke nadoknade Marko Kirchbauer smanjuje na 1:2 , a Lovro Pedić u šestoj minuti produžetka zabija za konačnih 2:2 i osvajanje jednog boda.

Pripremio: I. T.