Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Pobjede Slavonije u Požegi i Kutjeva u Bukovlju

U 22. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok sva tri naša županijska predstavnika postigli su pobjede. Domaća Slavonija porazila je novogradišku Slogu s 3:0, Kutjevo je na gostovanju u Bukovlju pobijedilo Slavonac s 1:3, a Slavija kod kuće Graničar iz Županje s 2:1. O utakmici u Pleternici pisali smo na našem portalu.

Slavonija-Sloga 3:0 (1:0)

U susjedskom derbiju Slavonija je na igralištu Športsko-rekreacijskog centra zasluženo pobijedila gostujuću momčad Sloge iz Nove Gradiške. Igralo se po lošem tvrdom terenu, a „plavi“ su imali više od igre i više šansi za gol. Nakon jedne neiskorištene šanse gostiju i dobre intervencije Mate Vasića,  u 5. minuti susreta Matej Peharda iz slobodnog udarca savladava vratara Ugrešića za rano vodstvo (1:0). Do odlaska na odmor obje momčadi imale su prigode za gol, no nisu ih iskoristile. U nastavku utakmice na početku drugoga poluvremena trener domaćih Dalibor Bognar u igru uvodi Ivana Antunovića umjesto M. Šipure, a igra dobiva na učinkovitosti. U 48. minuti Antunović postiže gol za 2:0, a tome je prethodio centaršut vrlo pokretljivog, probojnog i najboljeg igrača Josipa Solića. Poslije ovoga pogotka Sloga pokušava smanjiti rezultat, no u tome ne uspijeva jer je obrana domaće momčadi na visini zadatka, a posebno se ističe Ivan Peharda. Dobra i sigurna igra Slavonije dolazi do izražaja u 70. minuti, kada odlični Josip Solić postiže gol za konačnih 3:0 , novu pobjedu i tri vrijedna boda. Požeški trećeligaš poslije ove pobjede zauzima četvrto mjesto na prvestvenoj ljestvici sa 40 bodova.

Slavonac-Kutjevo 1:3 (1:1)

Kutjevo je na gostovanju u Bukovlju po teškom terenu porazilo momčad Slavonca koja zauzima zadnje mjesto na ljestvici. Domaćin je dobro otvorio utakmicu te došao u vodstvo u 21. minuti (1:0), a strijelac je bio Antonio Svrzlić. Nastavlja se igrati bez izrazitih prigoda te je  izgledalo da će se na odmor otići s golom prednosti za Slavonac, no tako nije mislio Amer Kozić koji u 44. minuti  zabija za izjednačenje (1:1). U drugom poluvremenu Kutjevčani koriste slabiju igru domaće momčadi te postižu još dva gola za konačnih 1:3. Strijelac obaju golova bio je pričuvni igrač odlični Josip Budimir u završnici utakmice, u 77. i 89. minuti, koji „zelenima“ donosi zasluženu pobjedu, vrijedna tri boda i sedmo mjesto na ljestvici s 31 bodom.

Pripremio: I. T.