Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Poraz Kutjeva protiv Marsonije i Slavonije od Belišća

U 28. kolu Treće hrvatske nogometne lige -istok sva tri naša županijska predstavnika odigrala su domaće utakmice. Kutjevo je visoko poraženo od Marsonije s 0:4, Slavonija je doživjela poraz od Belišća s 1:3, a jedino je Slavija pobijedila Dardu s 3:0, o čemu smo izvijestili na našem portalu.

Kutjevo-Marsonia 0:4 (0:3)

Na svom terenu na Sportsko-rekreacijskom centru Kutjevo je doživjelo neugodno visok poraz od slavonskobrodske Marsonije, momčadi iz gornjeg dijela ljestvice. Sve je bilo riješeno već u prvih pola sata igre, kada gosti postižu tri gola i već tada je poznat pobjednik. Strijelci su bili Selmir Mahmutović (14), Josip Brnić (24) i Silvio Mihić (26) koji se posebno ističe i asistencijama kod  prva dva gola. U nastavku utakmice gostujuća momčad igra neznatno opuštenije, a svoju dominaciju u igri potvrđuje pogotkom u 78. minuti, koji postiže Dino Lihić snažnim udarcem s više od 20 metara za konačnih 0:4, a lopta završava pod prečkom kutjevačkog vratara Stjepana Zebe. Do kraja susreta ostalo je malo vremena i motivacije za promjenu rezultata, a Marsonia postiže uvjerljivu i zasluženu pobjedu te odnosi kući sva tri boda. Kutjevo nakon ovoga poraza zauzima sedmo mjesto s 36 bodova, a u 29. kolu gostuje u Oriovcu, gdje se susreće s domaćim Oriolikom.

Slavonija-Belišće 1:3 (1:1)

U vrlo dobroj i  kvalitetnoj utakmici nekompletna Slavonija je u Požegi izgubila od trećeplasiranog Belišća s 1:3. U prvom poluvremenu obje momčadi propuštaju nekoliko izglednih prigoda za gol, a gostujuća momčad golom Stjepana Salapića u 19. minuti dolazi u vodstvo. Tome je prethodio slobodni udarac Silvija Anočića s  ruba šesnaesterca, a odbijenu loptu od živog zida dočekuje Salapić koji s dvadesetak metara savladava domaćeg vratara Matu Vasića (0:1). U 37. minuti domaćin golom Karla Antunovića izjednačuje na 1:1, nakon pogreške gostujućeg vratara i dodavanja Mateja Martinovića. U drugom poluvremenu Belišće ima neznatnu inicijativu koju pretvara u gol i novo vodstvo od 1:2. Strijelac je bio Silvio Anočić u 65. minuti, a Filip Radovanović u 76. minuti, poslije Anočićevog ubačaja lopte iz kornera, zabija za konačnih 1:3. Slavonija se ne predaje te pokušava smanjiti ili poravnati rezultat, no nekoliko izglednih prigoda ne pretvara u golove i propušta osvajanje barem jednoga boda. Poslije ovoga poraza „plavi pokraj Orljave“ zadržali su peto mjesto na ljestvici sa 49 bodova, a sljedeću utakmicu domaćin su Slavoncu iz Bukovlja.

Pripremio: I. T.