Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Slavija do pobjede protiv Bedema u sudačkoj nadoknadi

U 20. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je na svom terenu na Vašarištu pobijedila čvrstu i kvalitetnu momčad Bedema iz Ivankova s 3:2. U borbenoj, oštroj i uzbudljivoj utakmici domaćin je veći dio susreta imao inicijativu, veću motiviranost za pobjedom te stvorio više šansi. Prvo poluvrijeme proteklo je u gotovo izjednačenom nadmetanju, a prije odlaska na odmor odlični Ivan Blatančić u 45. minuti udarcem s lijeve strane potpuno iskosa postiže rijetko viđen gol za vodstvo domaćina (1:0). Početkom drugoga poluvremena gosti preuzimaju inicijativu, a obrambeni igrač Edi Kopf savladava Petkovića te poravnava na 1:1. Slavija postupno učestalim protunapadima ugrožava gol vratara Franka Čučkovića koji često mora intervenirati. Plod takve igre domaćina je vodstvo u 75. minuti (2:1), a strijelac je ponovno bio I. Blatančić, ovaj put  iz jedanaesterca. Tome je prethodio prodor Vlade Lasića po desnoj strani, koji je srušen u kaznenom prostoru, a slavonskobrodski sudac Davor Jozić bez dvoumljenja je pokazao na bijelu točku. Izgledalo je da će susret završiti ovim rezultatom, no  u samoj završnici utakmice, u 89. minuti, gosti iz jednog protunapada izjednačuju na 2:2, a strijelac je bio Duje Mrdeša. Malo tko je vjerovao da će netko izaći kao pobjednik, no uporna Slavija u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zabija za 3:2 i nova tri boda , a strijelac pobjedonosnog gola bio je pričuvni igrač Tomislav Ognjenčić.

Poslije utakmice trener domaće momčadi Damir Bognar je istaknuo kako je ovo za njih bila psihološki teška utakmica u otežanim uvjetima za igru.- Čestitam svojim igračima na pobjedi. Mislim da smo stvorili puno više šansi od protivnika koji je iskoristio svoje dvije šanse, a borbenost i upornost nam se isplatila-zaključio je trener Slavije.

Trener gostiju Mirko Godanj razočaran suđenjem napomenuo je kako mu je teško reći nešto objektivno jer su gol primili u zadnjoj minuti. -Čestitam Slaviji na pobjedi , no igrali smo protiv 13 igrača, uključujući glavnog i jednog pomoćnog suca. Svojim igračima ne mogu ništa zamjeriti jer znam kako je igrati kada ti netko odmaže-kazao je trener Bedema te ironično dodao kako bi volio da ovi suci odu u viši rang i da im više ne sude.

Tekst i foto: I. Tomić