Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Slavija u susjedskom derbiju pobijedila Slavoniju

U 31. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok domaća Slavija je u susjedskom derbiju na Vašarištu (Kamp za treninge) postigla značajnu pobjedu 3:1 protiv vječitog takmaca Slavonije. U vrlo borbenoj i kvalitetnoj nogometnoj utakmici s brojnim šansama na obje strane, gostujuća je momčad veći dio prvog poluvremena imala neznatnu inicijativu, no Slavijina obrana s mladim vratarem Mislavom Karlićem odolijevala je svim napadima koje su najčešće provodili Matej Martinović, Matej Peharda, Josip Solić i Dino Bognar. Domaća momčad uzvraća opasnim protunapadima u kojima Ivan Martić te prodorni i okretni Mirza Jašarević propuštaju izrazite prilike pretvoriti u gol. Pritom se dobrim obranama ističe gostujući vratar Mato Vasić spašavajući svoju mrežu.

Prvo poluvrijeme završava bez pogodaka, a u nastavku utakmice Slavijin trener uvodi u 46. minuti Vladu Lasića koji za kratko vrijeme propušta iz kaznenog prostora u dva navrata dovesti svoju momčad  u vodstvo. U tome ga sprečava odlični gostujući vratar. U 52. minuti susreta Slavonija dolazi u vodstvo, a strijelac je Jakov Janček koji nakon jedne povratne lopte savladava Karlića (0:1). Slavija poslije ovoga gola preuzima inicijativu, a napadi se odvijaju uglavnom na protivničkoj polovici igrališta. U jednom od njih najbolji igrač utakmice Jašarević u izravnom srazu s vratarem Vasićem propušta izjednačiti rezultat, no to nije ostvario jer je rijetko korektnim potezom izbacio loptu izvan igrališta te ukazao na povredu Slavonijinog vratara koji je morao izaći iz igre, a zamijenio ga je u 56. minuti Tomislav Blažević.  Ubrzo Mato Marčetić u suradnji s Martinovićem umalo povećava vodstvo gostiju, no upućena lopta ne pogađa mrežu. Plod bolje Slavijine igre je lijep izjednačujući pogodak u 69. minuti (1:1), koji u suradnji s Pavom Nikolićem postiže najbolji igrač utakmice Mirza Jašarević.

Samo nekoliko minuta kasnije (72.) isti igrač u prodoru s lijeve strane upućuje loptu do pričuvnog igrača Vlade Lasića koji savladava Blaževića za vodstvo Slavije (2:1). U 72. minuti jedan od obrambenih igrača gostiju dodiruje loptu rukom u kaznenom prostoru, a slavonskobrodski sudac Davor Jozić bez dvojbe pokazuje na bijelu točku. Izvođač je Mirza Jašarević koji povisuje na konačnih 3:1, iako je vratar Blažević upućenu loptu u desni donji kut umalo obranio. Preostalih petnaestak minuta domaćin je uspio sačuvati vodstvo i postići zasluženu pobjedu koja mu donosi sredinu ljestvice sa 40 bodova. Slavija je u 32. kolu ponovno domaćin, a dočekuje Croatiju Đakovo.

Tekst i foto: I. Tomić