TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Uvjerljiva pobjeda Slavije protiv Darde

Posije visokog poraza u Vukovaru, Slavija je u 28. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok nadigrala na Vašarištu pretposljednju momčad Darde i ostvarila uvjerljivu pobjedu s 3:0. Gosti su u prvih dvadesetak minuta srčanom igrom uspijevali održavati ravnotežu te povremenim protunapadima ugrožavali gol Ivana Petkovića. Domaćin postupno preuzima inicijativu, a Ivan Blatančić u 27. minuti s dvadesetak metara preciznim udarcem pogađa desni kut vratara Kristijana Cvetka i dovodi Slaviju u vodstvo (1:0). Redaju se napadi domaće momčadi, u čemu prednjači okretni Benedikt Tokić koji propušta udarcima iz kaznenog prostora povisiti vodstvo.

Prvo poluvrijeme završava s minimalnom prednošću domaćina, a u nastavku utakmice bolja igra Slavije dolazi do izražaja. Ipak, do povećanja vodstva trebalo je čekati do 77. minute, kada se odlični Ivan Blatančić ponovno upisuje u listu strijelaca (2:0). Izgledalo je da se do kraja susreta rezultat neće mijenjati, no tako nije mislio okretni i brzonogi pričuvni igrač Mirza Jašarević koji u jednom prodoru po desnoj strani zabija u 87. minuti za konačnih 3:0 i vrijednu pobjedu Slavije te pomak na tablici. Pleternički trećeligaš nakon ove utakmice zauzima s 33 boda deseto mjesto, a sljedeće 29. kolo odlazi 1. svibnja na gostovanje u Gornju Vrbu, gdje se susreće s domaćim Omladincem.

Poslije utakmice očito zadovoljni trener domaće momčadi Damir Bognar dao nam je kratku izjavu. -Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, bili dominantni, stvorili niz šansi i zasluženo pobijedili. Da su igrači bili malo koncentriraniji, mogli smo susret i ranije riješiti, no i ovako sam zadovoljan-kazao je Slavijin trener.

Odnedavni trener gostujuće momčadi Goran Panić čestitao je Slaviji na korektnoj utakmici i  zasluženoj pobjedi. -Otkako sam prije tri tjedna preuzeo Dardu, odigrali smo vrlo lošu utakmicu, malo smo umorni i energetski iscrpljeni. Pokušali smo osvojiti barem bod, no za igranje u Trećoj ligi moramo imati veću čvrstinu, a želimo u njoj ostati-izjavio je novi trener Darde.

Tekst i foto: I. Tomić

Vezano
Vezano
motocros
U POŽEGI Motocross i quadcross vikend

Požega je bila domaćin sportskog događaja koji je posjetiteljima priuštio uživanje u atraktivnim adrenalinskim vožnjama. Naime, tijekom dva dana održano…