Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Vrijedna pobjeda Slavije protiv Oriolika iz Oriovca

U 26. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok Slavija je na svom terenu na Vašarištu (Trening kamp) po hladnom i vjetrovitom vremenu pobijedila vrlo čvrstu i borbenu momčad Oriolika iz Oriovca s 2:1 te osvojila vrijedna tri boda. Već u 10. minuti gosti nakon jednog protunapada po desnoj strani lijepim golom Gorana Jurića, u suradnji s Antom Galovićem, dolaze u vodstvo. Domaćin uzvraća stalnim napadima na gol Josipa Hercega koji se ističe zapaženim obranama te je nedvojbeno u prvom poluvremenu najbolji pojedinac na igralištu. Do kraja prvog dijela utakmice redaju se naizmjenični napadi uz inicijativu Slavije, no Ivan Blatančić i Mirza Jašarević ne uspijevaju iz kaznenog prostora zabiti izjednačujući gol, pa se na odmor odlazi s minimalnim vodstvom gostiju.

U drugom poluvremenu dominacija domaće momčadi

U drugom poluvremenu uglavnom se igra na jedan gol, a Slavija je ta koja dominira na terenu. Trener domaće momčadi Damir Bognar odmah na početku nastavka susreta uvodi Vladu Lasića umjesto Jašarevića, a ovaj brzonogi napadač u 46. minuti postiže izjednačujući pogodak (1:1) kojemu je prethodila pogreška gostujuće obrane. Njegovim ulaskom igra domaćina dobiva na živosti i prodornosti, a osim njega ističu se i ostali Slavijini napadači. Plod takve agresivne i borbene igre je vodeći gol koji postiže odlični Ivan Blatančić u 67. minuti nakon preciznog udarca u lijevi kut Hercegovog gola. Bio je to 18. ovosezonski pogodak ovog profinjenog tehničara i rasnog strijelca. Zadnjih dvadesetak minuta igra se uglavnom na jedan gol, gosti rijetkim protunapadima pokušavaju izjednačiti, a mladi domaći vratar Mislav Karlić gotovo da i nema posla. Domaćin ne posustaje i prezentira svoju nadmoć na terenu, stvara izgledne prigode za povećanje vodstva, no Oriolik do kraja susreta uspijeva sačuvati svoju mrežu. Slavija nakon  ove vrijedne pobjede ima 30 bodova koji znače i pomak na prvenstvenoj ljestvici. U 27. kolu odlazi na teško gostovanje u Vukovar gdje se već u srijedu 20. travnja susreće s istoimenom momčadi iz vrha tablice .

Poslije utakmice trener domaće momčadi Damir Bognar čestitao je  svojim igračima na pobjedi. -Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, stvorili dosta prilika, no ipak smo malo zakazali u realizaciji, iako smo na tome radili da bude bolja. Za to možemo imati razumijevanja zbog vjetrovitog vremena i neravnog terena. Njihov vratar iznimno je dobro branio, a najsretniji sam što smo osvojili tri boda. Sljedeće srijede idemo u Vukovar ekipi koja je jedna od najboljih u ovom rangu natjecanja, a nastupit ćemo bez dvojice igrača, Ognjenčića i Kocijana, zbog tri žuta kartona-kazao je Slavijin trener.

Bivši trener Slavije, a sada Oriolika, Robert Dujić čestitao je domaćinu na pobjedi te naglasio kako je njegova momčad u prvom poluvremenu dobro ušla u utakmicu. -Zabili smo gol te imali igru pod kontrolom, no stalni vjetar nam je stvarao dodatni pritisak. Vratar Josip Herceg odlično je branio, a Goran Jurić je, uz asistenciju s Galovićem, postigao vrhunski pogodak-rekao je trener Oriolika.

Tekst i foto: I. Tomić