Search
Close this search box.

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA-ISTOK Visoka pobjeda Slavije protiv novogradiške Sloge

U 24. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija je na svom terenu na Vašarištu uvjerljivo porazila nekompletnu i oslabljenu, no vrlo čvrstu Slogu iz Nove Gradiške s visokih 5:1. Po vrlo hladnom vremenu domaćin već u 12. minuti dolazi u vodstvo golom okretnog Pave Nikolića (1:0), a sedam minuta kasnije Mirza Jašarević udarcem s lijeve strane iz kaznenog prostora povisuje na 2:0. Znatno bolja igra domaće momčadi okrunjena je trećim pogotkom koji u 44. minuti postiže Hrvoje Ančurovski (3:0) i već tada je bilo jasno tko će biti pobjednik. U drugom poluvremenu Sloga povremenim napadima ugrožava gol Ivana Petkovića koji jednom neopreznom intervencijom omogućuje gostima da umalo smanje rezultat, no upućena lopta prolazi pored vratareve desne stative. Nešto kasnije pričuvni igrač Dorian Trčić  uspijeva u 64. minuti smanjiti na 3:1, ali Slavija se ne zadovoljava ovim rezultatom te svoju terensku inicijativu i bolju igru pretvara u još dva gola. Strijelac je odlični Ivan Blatančić u 70. i 87. minuti za visoku pobjedu i vrijedna tri boda.

Trener Slavije Damir Bognar kazao je kako su njegovi igrači po jako hladnom vremenu odigrali možda najbolju utakmicu na početku ove sezone. -Imali smo puno točnih dodavanja i pasova, a pobijedili smo vrlo dobru ekipu koja nije bila kompletna. Veseli me što ulazimo u nekakvu dobru formu prije susreta s Marsonijom, na tu utakmicu odlazimo rasterećeno, a učinit ćemo ono što najbolje možemo-zaključio je Slavijin trener.

Trener gostujuće momčadi Miroslav Pavišić čestitao je domaćinu na pobjedi. –Doputovali smo oslabljeni bez čak devetorice standardnih igrača, koji nisu došli zbog bolesti, ozljeda i žutih kartona, što nas je protekli tjedan pokosilo. Igralo je nekoliko kadeta, no unatoč tome pružili smo domaćinu dobar otpor-kazao je trener Sloge.

Tekst i foto: I. Tomić