Search
Close this search box.

U 14. KOLU PREMIJER LIGE Visoka pobjeda požeških košarkašica protiv riječkog FSV-a

U utakmici 14. kola Premijer lige košarkašice Plamen Požege su u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ visoko porazile ekipu FSV-a iz Rijeke s 85:58 (26:19, 24:11, 21:8, 14:20). Susret je započeo uspješno za gošće koje su zakratko imale prednost od pet koševa, no razigrane domaće igračice ubrzo preokreću rezultat te prvu četvrtinu završavaju s razlikom od sedam poena. Na odmor se odlazi s njihovim uvjerljivim vodstvom 50:30, u nastavku susreta razlika se povećava, a tek u posljednjoj četvrtini riječke košarkašice uspijevaju donekle ublažiti visok poraz. I ovaj put najučinkovitija igračica „plamenih“ bila je La Mama Kapinga s 34 poena i 17 skokova, a slijede Podrug (12), Hrmić (12), Kešljević (8), Ivezić (7), Maričević (7), Bašić (3) i Bunčić (2). Najučinkovitije gostujuće košarkašice bile su Krajina (22) i Peričić (16). Sljedeću utakmicu ekipa Plamen Požege igra ponovno na svom parketu 27. veljače (nedjelja), s početkom u 16 sati, a ugošćuje izravnog konkurenta za prvo mjesto Ragusu iz Dubrovnika.

Pripremio: I. T.