Search
Close this search box.

U DERBIJU KOLA PREMIJER ŽENSKE LIGE Požeške košarkašice u produžetku pobijedile dubrovačku Ragusu

U nadasve uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici u derbiju 17. kola Premijer ženske lige košarkašice Plamen Požege su u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ pobijedile nakon produžetka izravnog takmaca za prvo mjesto Ragusu iz Dubrovnika s 89:84 (9:24, 17:19, 20:13, 30:20, 13:8) . „Plamene“ su tako zauzele prvo mjesto prvenstvene ljestvice, ispred dubrovačkog kluba. Prva četvrtina susreta bila je u znaku Dubrovkinja jer su je gošće završile sa čak 15 koševa prednosti (9:24),  a najbolja domaća igračica La Mama pritom nije bila na visini zadatka. Domaće igračice na početku druge četvrtine imaju seriju 10:0, no na odmor se odlazi s 19 koševa razlike za Ragusu (24:43). Tada nitko od gledatelja u dvorani nije povjerovao da bi moglo doći do rezultatskog preokreta. U trećoj četvrtini gošće ostvaruju razliku od 7 koševa. Prije zadnje  četvrtine Ragusa je bila u prednosti 10, a u toj četvrtini i 11 koševa (59:70). Do kraja susreta ostalo je nešto više od 5 minuta, a uporne požeške košarkašice se ne predaju te čine seriju od 10:0 i otvaraju mogućnost preokreta rezultata..

Razigrane Požežanke tricom Lane Hrmić smanjuju razliku na tek dva koša, a do izražaja ponovno dolaze pucačke sposobnosti La Mame. Ipak, Dubrovkinje uspijevaju povećati prednost, a pritom se ističe probojna Iva Todorić. U posljednjih pet minuta imaju prednost od 11 poena (59:70) te izgleda kako je za „plamene“ nedostižna. Požežanke se ne predaju te razliku u koševima postupno smanjuju  Zbog pete osobne pogreške, odlična dubrovačka košarkašica Ana Vrsaljko je minutu i pol do kraja utakmice morala iz igre, a zatim je dobila i tehničku. Napokon dolazi do rezultatskog preokreta, no požeške košarkašice ne uspijevaju održati prednost od dva poena te Ragusa ponovno dolazi u vodstvo. U dramatičnoj završnici Emilija Podrug u posljednjim sekundama osigurava produžetak utakmice koji gošće počinju vodstvom 76:80, no poslije toga slijedi dominacija „plamenih“ koje ostvaruju pobjedu s konačnih 89:84. U požeškoj ekipi najučinkovitija je bila La Mama s 24 koša, a slijede Ivezić (19), Podrug (17),  Hrmić (16) , Kešljević (10) i  Bašić (3). U gostujućoj ekipi najviše poena ostvarile su Todorić (20), Miloglav (19) i Stojanović (17 ).

Pripremio: I. T.