Search
Close this search box.

U JAKŠIĆU BSK iz Buka pobjednik Županijskog nogometnog kupa

U finalnoj utakmici Županijskog nogometnog kupa na igralištu Jajare sastali su se  domaći Jakšić i BSK iz Buka. U borbenom i uzbudljivom nadmetanju dvaju podjednakih protivnika te u iznimnoj navijačkoj atmosferi brojni gledatelji, njih gotovo tisuću, mogli su uživati u odličnoj nogometnoj predstavi u kojoj je gostujuća momčad BSK-a bila bolja u izvođenju jedanaesteraca i postala pobjednik ovogodišnjeg Kupa.. Naime, susret je u regularnom dijelu završio 2:2 pa se ušlo u lutriju udaraca s bijele točke.

Gosti iz Buka u prvom poluvremenu imaju inicijativu te opasnim protunapadima ugrožavaju gol domaćeg vratara Rukelja koji se ističe dobrim obranama. U 17. minuti utakmice  Josip Jakovljević preciznim šutom iz slobodnog udarca s dvadesetak metara nadvisuje živi zid domaće obrane te pogađa za vodstvo BSK-a (0:1). Do kraja prvog dijela susreta Jakšić pokušava izjednačiti, no u tome ne uspijeva, iako je Marić zamalo postigao izjednačujući pogodak, no mladi vratar Mazal uspješnom intervencijom to sprječava. U samoj završnici prvog poluvremena Tvrdy propušta povećati vodstvo, no vratar Rukelj dobro reagira. Na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom Bučana. U nastavku utakmice Jakšić postupno preuzima inicijativu, a igra se odvija uglavnom na polovici gostiju. Plod takve igre je poravnanje rezultata u 54. minuti, a strijelac lijepog izjednačujućeg gola bio je Ivan Franjić koji upućuje loptu ispod prečke i savladava Mazala. Poslije jednog protunapada domaće momčadi po desnoj strani, Maurizio Rezo u 75. minuti snažnim i preciznim udarcem iskosa  s oko 25 metara zabija za 2:1 i vodstvo domaćina. Boljom igrom Jakšić kontrolira teren, a igra Bučana uglavnom se svodi na obranu i rijetke napade. Izgledalo je da domaću momčad ne može više ništa zaustaviti na putu do konačne pobjede, a sudac Adžijević zbog pojedinih prekida produžuje utakmicu. U sudačkoj nadoknadi Grbeš propušta povisiti vodstvo, a gostujuća momčad uspijeva izjednačiti i izboriti jedanaesterce. Naime, Gabriel Marčinović precizno upućuje loptu u kazneni prostor, a najbolje se snašao Roberto Marčinović i postigao izjednačujući gol (2:2).

Izvođači jedanaesteraca pokazali su se vrlo precizni i pogađali mreže u prve tri serije. Petković zatim zabija za vodstvo BSK-a,  a Mazal brani udarac Reze. Na redu je Tomislav Tvrdy kojemu se pruža prigoda da riješi pitanje pobjednika, no njegov udarac s bijele točke zaustavlja odlični domaći vratar Rukelj.  Grbeš poravnava na 4:4, a zatim se kreće ispočetka. Slijedi udarac Josipa Jakovljevića koji precizno upućuje loptu u mrežu, no to isto čini i pričuvni igrač Šilhan. Naposljetku, golom Mahulika BSK preuzima  vodstvo (5:6), a na domaćem igraču Franjiću je velika odgovornost. Njegov udarac uspješno brani mladi vratar Mazal i donosi svojoj momčadi pobjednički pehar.

Trener BSK-a i igrač Josip Jakovljević kazao nam je poslije susreta da je odigrana dobra i borbena utakmica za koju su se dobro pripremili.-Nakon našeg vodstva upali smo u krizu i dobili dva gola. Postupno smo promijenili sustav igre i krenuli u napad, nismo se predavali te u samoj završnici izjednačili. Čestitam Jakšiću na prikazanoj igri-zaključio je BSK-ov trener. Medalje igračima obiju momčadi i pobjednički pehar uručio je Tomislav Čabraja, dopredsjednik Županijskog nogometnog saveza.

Tekst i foto: I. Tomić