Search
Close this search box.

U SPORTSKOJ DVORANI „TOMISLAV PIRC“ Ekipa Wiener osiguranja pobjednik veteranskog malonogometnog turnira

U finalnoj utakmici veteranskog 30. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2021” u Sportskoj dvorani„Tomislav Pirc“  Wiener osiguranje savladalo je  Alabamu s. 3:1 (1:0) i postalo ovogodišnji pobjednik. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Mario Ergotić (13), Domagoj Vukšić (27) i Tomislav Renka (30), a jedini gol za Alabamu postigao je Krešo Poleti (22). Već u 4. minuti Mario Ergotić  postiže pogodak za vodstvo Wienera (1:0), a Krešo Poleti  poravnava u 22. minuti (1:1). Domagoj Vukšić  u 27. minuti dovodi svoju ekipu u novo vodstvo (2:1), a pobjedonosni gol postiže u 30. minuti Tomislav Renka. Treba napomenuti da je momčad Wiener osiguranja prvi put osvojila naslov pobjednika veteranskog turnira, a pehar za prvo mjesto primio je njihov voditelj Goran Blagojević.

U susretu za 3. mjesto ekipa MNK Birtijca pobijedila je Caffe bar Alibi sa 4:3 (2:0). Strijelci  za trećeplasirani nogometni klub bili su Ivan Krištofek (19) i Milan Adžić (20, 21, 25), a za osvajače četvrtog mjesta  Dalibor Žafaranić (11, 29). Iako je Caffe bar Alibi nakon prvog  poluvremenu bio u vodstvu  od 2:0 ,  MNK Birtijca je u drugom dijelu utakmice , od 19. do 25. minute, načinila veliki preokret te povela s 2:4. Trostruki strijelac bio je vrlo učinkoviti Milan Adžić koji je zabio čak  tri gola, a Alibi je do kraja susreta samo smanjio rezultat  na konačnih  3:4.  U ime organizatora Požeškog športskog saveza,   pehare za treće i četvrto mjesto uručio je predsjednik Nino Abramović.

U finalu veteranskog turnira za najboljeg vratara proglašen je Dario Pažin (Alabama), najbolji strijelac je Dalibor Žafaranić (Caffe bar Alibi) s 11 golova, a najbolji igrač je Mario Ergotić (Wiener osiguranje).Pehare pobjedniku i drugoplasiranoj ekipi te trofeje najboljim pojedincima uručio je zamjenik gradonačelnika dr. sc. Borislav Miličević.

Pripremio: I. T.