Search
Close this search box.

U SUBOTU Održat će se VI. Nogometni turnir “Zlatne žice Slavonije kup 2022”

U subotu, 20. kolovoza 2022. na Igralištu s umjetnom travom požeškog Sportsko – rekreacijskog centra od 10,00 do 16,00 sati održat će se šesto izdanje Nogometnog turnira “Zlatne žice Slavonije kup 2022”. Nastupit će 12 ekipa sastavljenih od igrača rođenih 2013. godine i mlađih.

Na “Zlatne žice Slavonije kupu 2022” sudjeluju : Osijek, Nogometna akademija Nopo – Legen (Slavonski Brod), Marsonia (Slavonski Brod), Slavija (Pleternica), Požega, Željezničar (Slavonski Brod), Belišće, Dinamo (Vidovci Dervišaga) i Slavonija (Požega).
Dvije ekipe na turniru imaju Osijek, Slavija i domaćin Slavonija. Klubovi su raspoređeni u tri skupine po četiri ekipe, a u drugi krug odnosno četvrtfinale plasirat će se dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine kao i dvije najbolje trećeplasirane ekipe. Utakmice se igraju 15 minuta u komadu, a polufinale, susret za 3. mjesto i finale igrat će se 2×10 minuta (pauza u poluvremenu 2 minute).

Turnir organizira Nogometni klub Slavonija pod generalnim pokroviteljstvom Grada Požege, a svečano otvorenje je u 11,00 sati.
Prvi turnir održan 2017. osvojila je ekipa Jedinstva (Donji Miholjac), 2018. pobjednik je bila Marsonia, 2019. najbolji je bio Osijek, 2020. prvaci su bili igrači vinkovačke Cibalie dok je 2021. ponovno slavio Osijek.
Izvor: Požeški sportski savez