Search
Close this search box.

U TREĆEM KOLU WABA SUPER LIGE Poraz požeških košarkašica protiv Triglava u Kranju

Na gostovanju u slovenskom Kranju košarkašice Plamen Požege doživjele su u 3. kolu WABA Supelige poraz od domaćeg Triglava sa 102:81 (32:22, 23:24, 28:16, 19:19). Poluvrijeme je završilo vodstvom domaćih igračica s 9 koševa prednosti (55:46), a do kraja utakmice razlika u koševima je povećavana na konačnih 21 poen. Gostujuća ekipa uspjela je u drugoj četvrtini postići minimalnu prednost (23:24), a u zadnjoj četvrtini igra je  bila izjednačena (19:19), no to nije bilo dovoljno Požežankama za bolji rezultat. Kod Triglava je najučinkovitija bila Rebeka Abramović s 22 postignuta koša. Za  požeški klub Jelena Ivezić je postigla 27 poena, a slijede La Mama Kapinga (22), Emilija Podrug (13), Marija Kešeljević (9), Bhrea Chanel Griffin (6), Laura Bašić (3) i Kristina Maričević (1). Prema dogovoru klubova, požeške košarkašice će u Podgorici (Crna Gora) odigrati 30. i 31. siječnja obje utakmice Superlige protiv domaće Budućnosti Bemaxa. Susret protiv Orlova (Banja Luka) bit će odigran 3. veljače (četvrtak), s početkom u 18 sati, u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“.

Pripremio: I. T.