Search
Close this search box.

U ZAOSTALOJ UTAKMICI PREMIJER LIGE Uvjerljiva pobjeda požeških košarkašica u Splitu

U zaostalom susretu Premijer lige košarkašice Plamen Požege su u Splitu na Gripama uvjerljivo porazile petoplasiranu ekipu Košarkaške akademije Žana Lelas (KAŽL) sa 64:79 (15:22, 19:19, 11:21, 19:17). Premda su raspoložene domaće igračice u prvoj četvrtini vodile s 13:6 i 15:10 , iskusnije gošće predvođene odličnom La Mamom uspijevaju preokrenuti na 15:22. Bolja igra Požežanki, koje su doputovale u najjačem sastavu, rezultira vodstvom 17:30, a zatim i 19:34. Za  Splićanke poluvrijeme ipak završava prihvatljivom razlikom od minus 7 poena (34:41) . U nastavku susreta do izražaja dolazi bolja igra požeških košarkašica koje u trećoj četvrtini rutinirano ostvaruju značajnu prednost (11:21), a do kraja utakmice je održavaju i postižu visoku pobjedu od 15 poena razlike. Najučinkovitija igračica ŽKK Požege bila je crnoputa La Mama koja je ubacila čak 37 poena, a s 23 skoka bila je nesavladiva prepreka za domaću ekipu. Slijede je Ivezić (17), Podrug (12), Kešljević (9) i Maričević (4). Najučinkovitije košarkašice u domaćoj ekipi bile su Miše (13), Strilić (12), Lokica (12) i Božan (12). Nakon ove pobjede “plamene” ostaju ozbiljan kandidat za osvajanje prvoga mjesta u ovom rangu natjecanja. U 16. kolu 20. veljače (nedjelja) Požežanke odlaze na gostovanje u Osijek gdje im je protivnik Mursa, a utakmica počinje u 18 sati.

Pripremio: I. T.