Search
Close this search box.

U ZAOSTALOJ UTAKMICI 18. KOLA Visoka pobjeda Slavije protiv vukovarske Vuteks Sloge

U zaostaloj utakmici 18. kola Treće hrvatske nogometne lige-istok domaća Slavija je na Vašarištu visoko sa 6:1 porazila Vuteks Slogu iz Vukovara. Gosti su doputovali u Pleternicu u nekompletnom i oslabljenom sastavu, što se odrazilo na konačni rezultat. Poslije poraza u Kutjevu, motivirana domaća momčad na početku susreta stalnim napadima ugrožava vratara Zvonimira Bombinija koji ima pune ruke posla. Borbeni i agilni gosti u protunapadima pokušavaju doći do pogotka, a pritom se ističe njihov napadač Dubravac. Plod Slavijine bolje igre je vodstvo u 13. minuti, a strijelac je Ivan Blatančić (1:0). Samo sedam minuta kasnije na 2:0 povisuje Marko Stanić i bilo je jasno da bi Vuteks Sloga mogla doživjeti visok poraz. Ipak, uporni i agilni gosti se ne predaju, a pritom se dobrim obranama ističe njihov vratar koji uspješno otklanja prijetnje pred svojim golom. I kada je izgledalo da će se  na odmor otići s dva gola prednosti u korist Slavije, gostujući napadač Dominik Dubravac u zadnjoj minuti prvog poluvremena smanjuje na 2:1.

Četiri pogotka u  drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu dominacija pleterničkog trećeligaša dolazi do izražaja, a Pavo Nikolić na početku nastavka propušta realizirati jednu stopostotnu šansu. U 51. minuti Tomislav Ognjenčić lijepim golom povisuje na 3:1, a do tada žilavi i prodorni gosti postupno gube ritam, što domaćin kažnjava s još tri gola. Naime, iz stalnih i opasnih protunapada „plavih“napadača (Tokić, Jašarević, Nikolić, Ognjenčić) stvaraju se izgledne prigode koje Slavija pretvara u pogotke. Prvo brzonogi  Benedikt Tokić u 65. minuti zabija za 4:1, a značajno pojačanje domaće momčadi prodorni Mirza Jašarević postiže u 75. minuti svoj prvi gol za novi klub (5:1). Unatoč visokom vodstvu, tehnički i fizički nadmoćniji pleternički nogometaši upornim napadima daju do znanja da se ne zadovoljavaju ovim rezultatom. U završnici utakmice u 83. minuti T. Ognjenčić postiže svoj drugi gol za konačnih 6:1 i prvu ovosezonsku pobjedu svoje  momčadi. Ovom pobjedom i osvajanjem  triju bodova Slavija je načinila bodovni pomak u donjem dijelu prvenstvene ljestvice, a već u subotu je čeka nova utakmica kod kuće, s vrlo dobrom momčadi Bedema iz Ivankova.

Uvjerljiva pobjeda u otvorenoj utakmici

Očito zadovoljan igrom i rezultatom svoje momčadi, Slavijin trener Damir Bognar je napomenuo kako je ovo za njih psihološki ipak bila teška utakmica.-S obzirom na uvjete, pokazali smo dobru igru i nakon dugo vremena postigli u otvorenoj utakmici uvjerljivu pobjedu. Veseli me što su moji igrači bili vrlo motivirani i dobro pripremljeni, a nadam se da ćemo tako nastaviti u subotu protiv Bedema-kazao je D. Bognar.

Trener Vuteks Sloge Đorđe Bojić je istaknuo kako su doputovali nekompletni i desetkovani, s devet igrača i dva vratara, a tri igrača prvi put su odigrali seniorsku utakmicu.  -Šest standardnih igrača nije imalo pravo nastupa, a bilo je i povrijeđenih. Jedan vratar je branio, a jedan je nastupio kao igrač. Uz dužno poštovanje prema Slaviji, kojoj čestitam na pobjedi i želim joj uspjeh u novoj sezoni, u ovoj utakmici nismo mogli nešto očekivati. Imamo ozbiljne probleme unutar kluba, s malim smo fondom igrača, s pomlađenom ekipom, brojnim povredama i kartonima-zaključio je trener Vuteks Sloge.

Tekst i foto: I. Tomić