Search
Close this search box.

U ZAOSTALOJ UTAKMICI WABA SUPERLIGE Uvjerljiva pobjeda požeških košarkašica protiv Triglava iz Kranja

U posljednjoj utakmici WABA Superlige Ženski košarkaški klub Plamen Požega pobijedio je u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ ekipu  Triglava iz Kranja s uvjerljivih 82:67 (23:25, 20:9, 17:9, 22:24). Zbog slabije igre požeških košarkašica u prvoj četvrtini susreta, bolje gošće su je završile s prednošću od dva koša (23:25). U drugoj četvrtini „plamene“ predvođene Jelenom Ivezić i La Mamom Kapingom  znatno boljom igrom ostvaruju veliku prednost 20:9, a tako nastavljaju u trećoj četvrtini (17:9) te osiguravaju pobjedu. Završnih deset minuta proteklo je u rutinskoj i opuštenoj igri domaćih igračica koje u drugoj fazi natjecanja postižu pobjedu te osvajaju solidno šesto mjesto. Najučinkovitije igračice Plamen Požege bile su Ivezić i Kapinga s po 25 koševa, a slijede Podrug (20), Nsimba (5), Le. Hrmić (4) i La. Hrmić (3). Kod Triglava je najučinkovitija bila Abramovič s 15 koševa. Prve četiri ekipe nastavljaju doigravanje za prvo mjesto. S obzirom na to da za požeški klub ova utakmica nije bila toliko rezultatski važna, poslužila je treneru Vladimiru Englmanu kao priprema za gostovanje kod Pule Moviter. Ovaj susret 20. kola Premijer lige odigrat će se u  subotu 19. ožujka, a počinje 18 sati.