USUSRET UTAKMICI S PANAMOM „Malo nas je, al’ nas ima” – među navijačima će noćas biti i skupina Požežana!
„Malo nas je al’ nas ima” – kaže jedna naša navijačka pjesma, a baš tako je trenutno na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kanadi. Kao što i ‘vrapci na grani’ znaju, noćas jedan sat iza ponoći, hrvatska nogometna reprezentacija će u Torontu igrati važnu utakmicu s ekipom Paname. Iako su i Kanada, i USA daleko, i na prvoj utakmici s Engleskom i na preostale dvije iz grupne faze, naše ‘Vatrene’ bodrili su i bodrit će i hrvatski navijači – noćas i mala skupina Požežana!
Mario Ludvig, Željko Majn, Dubravko Brus, Karlo Janček i Dražen Soldo, koji jedini nije iz Požege nego iz Kuzmice, utakmicu s Engleskom odgledali su ‘kod kuće’ a potom su otputovali preko ‘velike bare’. Naknadno im se pridružio i Antun Mandić iz Vidovaca pa su se proteklih dana malo turistički ‘prilagođavali’ novoj sredini u čemu su im pomagali ljudi iz našeg kraja koji u Kanadi žive više od 30 godina: Josip Pavković iz Brestovca, Vlado Buđinski iz Vidovaca i Draženov rođak Branko Soldo. Večeras, odmorni i ‘skockani crveno-bijelo’, s velikim zastavama i natpisom POŽEGA te POŽEGA VIDOVCI, ‘otpustit’ će glasove i dlanove a onda, nadaju se kao i mi, da će veselo sa svojim domaćinima proslaviti pobjedu naše reprezentacije.
Skupina, koja sebe naziva ‘požeški bezveznjaci’ pripremila je proteklih dana nekoliko bećaraca koje je otpjevala za prilog Nove TV , što možete čuti na našoj facebook stranici. Kad završi ‘posao’ u Kanadi, preselit će se u Philadelphiju gdje naša reprezentacija 27.lipnja igra s ekipom Gene u 23 sata po našem vremenu. I za kraj, da se ne zaboravi istaknuti – zastava s natpisom POŽEGA i vesela ekipa navijača, zajedno su bili i na prvenstvima u Rusiji i Kataru!
Tekst: V.Milković
Foto: A.Mandić