Kultura - Religija
Vijesti
UZ MEĐUNARODNI DAN MUZEJA Predstavljen novi gastro suvenir – „Požeška zimska salama”
U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana muzeja, 16. svibnja 2025. u dvorištu Gradskog muzeja Požega svečano je predstavljena „Požeška zimska salama“ – budući gastro suvenir koji spaja bogatu tradiciju, kvalitetne lokalne sastojke i suvremeni pristup brendiranju.
Događaj je okupio predstavnike lokalne zajednice, stručnjake i ljubitelje gastronomije, a o važnosti ove inicijative govorili su Zdravko Klesinger, Borislav Miličević, Mirna Šimunović Svoboda i Ljiljana Marić.
Program je u okviru projekta Muzej u loncu moderirala Maja Žebčević Matić
Izvor: Gradski muzej Požega
Galerija