Search
Close this search box.

PRVA HRVATSKA RUKOMETNA LIGA-SJEVER Uvjerljiva pobjeda požeških rukometaša protiv vodećeg Osijeka

U zaostalom susretu 20. kola Prve hrvatske rukometne lige-sjever rukometaši Požege  su u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ uvjerljivo pobijedili prvoplasiranu ekipu Osijeka  s 38:33 (23:16) . Požežani su odlično ušli u utakmicu te u 4. minuti vodili sa 4:1, u 12. minuti s 10:5, a poluvrijeme je završilo sa 7 golova prednosti za domaćina (23:16). Najveću prednost Požežani su imali na otvaranju drugog dijela, kada su vodili s  9 razlike (26:17). Gosti su nekoliko puta uspjeli smanjiti na pet golova zaostatka, no nisu uspjeli napraviti potpuni priključak. Posljednji pogodak domaća ekipa postiže atraktivnim cepelinom te je  tako na najljepši način zahvalila svojim vjernim navijačima za veliku podršku u ovom važnom susretu. Treba napomenuti da je ovo svakako bila najbolja utakmica požeških rukometaša u ovoj sezoni. Uz veliku borbenost i bodreni od svojih navijača nanijeli su novi poraz vodećoj ekipi koju su uspjeli pobijediti i u Osijeku u prvom dijelu sezone.

Najučinkovitiji Ivan Antunović sa čak 10 golova

Požeški klub  predvodio je u napadu Ivan Antunović te postigao čak 10 golova, no značajnu ulogu odradio i u obrani. Odlični su bili Šimun Banović te pivot Ivan Janjić s po 7 golova, a slijede Vilim Gotal (4 ), Jerko Tukonić, Luka Poplašen i Karlo Grgurić s po 3, a jednom se u strijelce upisao i Marko Ćosić. Zapaženim obranama istaknuli su se vratari Filip Orlović i Ivan Cota, obranivši 14 udaraca. Ekipu je uspješno s klupe vodio pomoćni trener Filip Bešlić, a glavni trener Dario Anić je zbog kazne morao s tribine dijeliti savjete svojim igračima. Unatoč ovom porazu Osijek će biti prvak jer tri kola prije kraja ima veliku prednost od 5 bodova. Požega je osvojila dva velika boda u borbi za drugo mjesto jer tri ekipe sada imaju po 33 boda-KTC (Križevci), Požega i Čakovec. U sljedećem 24. kolu požeški rukometaši će 23. travnja (subota) biti domaćin Đakovu.

Pripremio: I. T.