Tradicionalno, prvog dana ljeta na središnjem požeškom trgu zapaljen je Ivanjski krijes. Pripremili su ga članovi Odreda izviđača a zapalio gradonačelnik prof.dr.sc.Borislav Miličević. Prisutni su bili i dogradonačelnica Irena Martinek te zamjenik županice Ivan Radošić. Inače, prije paljenja krijesa na Trg su u mimohodu s bakljama došli članovi Gradske straže Požega, predstavnici nekoliko povijesnih postrojbi iz drugih hrvatskih gradova a predvodila ih je Gradska glazba Trenkovi panduri. Pošto je zapaljen krijes, započeo je koncert Parnog valjka.
Tekst i foto: V.Milković
Galerija