MEĐUNARODNI KONJIČKI TURNIR U PLETERNICI Dođite bodriti naše Vinka i Stjepana, zapjevati i zaplesati uz Štefa, Snašu, Ivana Štivića i Zlatnu dolinu te navijati za ‘Vatrene’!
I ovog posljednjeg vikenda u lipnju Pleternica će biti domaćin Međunarodnog konjičkog turnira. Program kroz nekoliko dana novinarima su najavili direktor turnira Domagoj Katić, direktorica Turističke zajednice Ivana Ketović Marjanović i gradonačelnica Marija Šarić.
Konjički turnir tradicionalno organizira Konjički klub Pleternica, uz potporu Grada Pleternice, Požeško-slavonske županije, Ministarstva turizma i sporta te gradske i županijske Turističke zajednice pa se Domagoj Katić uvodno zahvalio na tome. Za posjetitelje, dodao je, nazanimljiviji dio turnira u petak i subotu, a to su dresurna vožnja i maratonska utakmica, zbog velike vrućine počet će nešto kasnije, odnosno, u 17 i 18 sati. Završni dio turnira, u nedjelju, započet će u 10 sati.

- Što se tiče vozača, imamo 25 startova. To je nešto manje nego smo naviknuli ali, radi se o tome da ova godina nije godina svjetskih prvenstava pa i vozači malo odmaraju. Zahvalni smo svima koji su došli a radi se o vozačima iz Rumunjske, Austrije, Slovenije, Hrvatske, naravno, i Mađarske naše zemlje partnera. Nažalost, imali smo najavljenog i vozača iz Danske no, zbog povrede konja morao je otkazati nastup. I s ovim brojem smo zadovoljni, posebice ako to uspoređujemo s brojevima prije desetak godina. Ovo je još uvijek jedan od reprezentativnih turnira i nalazi se u TOP5 svjetskih turnira. Što se tiče naših vozača, imamo Stjepana Matijevića i Vinka Katića – rekao je D.Katić. Podsjetio je na nedavne odlične rezultate Vinka Katića u Feričancima te je izrazio nadu kako će ih on ponoviti i u Pleternici.
Sutra navečer na hipodromu će se od 21 sat održati i noćni turnir u zapregama. Preponski noćni turnir najavljen za subotu je otkazan zbog zgusnutog programa, odnosno zajedničkog gledanja nogometne utakmice.
- Nakon svih ovih aktivnosti na hipodromu, program se nastavlja u velikom šatoru. U petak navečer će nastupiti Stjepan Jeršek Štef uz pratnju Zlatne doline a u subotu navečer ćemo također imati odličnu zabavu uz Mariju Pavković Snašu, Ivana Štivića i ponovo naš domaći sastav Zlatna dolina. Za sve nas koji pratimo Svjetsko prvenstvo osigurali smo prijenos utakmice hrvatske reprezentacije protiv Gane ovdje u šatoru. Tijekom sva četiri dana posjetitelji će moći uživati u bogatoj ugostiteljskoj ponudi – istaknula je Ivana Ketović Marjanović. Program na hipodromu, dodala je, namijenjen je za cijelu obitelj pa će tako i ove godine za najmlađe biti organizirane igraonice, radionice i kazališna predstava.
Gradonačelnica Marija Šarić se zahvalila Konjičkom klubu na organizaciji Međunarodnog konjičkog turnira. – Tako je on stao uz bok svim onim udrugama koje rade i ove godine u Lipanjskim danima amaterskog stvaralaštva. Izuzetno sam ponosna jer su naše udruge krovni nositelji tih manifestacija a mi smo kao Grad i Turistička zajednica samo kao podrška. Najveći dio posla odrade volonteri u udrugama – kazala je gradonačelnica Šarić. Pozvala je Pleterničane, ali i sve druge da dođu na turnir bodriti naše natjecatelje, ali se i dobro zabaviti.
Podsjetimo, ulaz na koncerte pod velikim šatorom i na turnir se ne naplaćuje.
Tekst i foto: V.Milković