Search
Close this search box.

ČETVRTFINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA U Buku BSK na jedanaesterce pobijedio Slaviju i plasirao se u polufinale

U četvrtfinalnoj utakmici Županijskog nogometnog kupa u Buku su se sastali domaći BSK i Slavija iz Pleternice. Bilo je to borbeno i kvalitetno nogometno nadmetanje koje je u regularnom dijelu susreta završilo bez pobjednika 2:2.  U 17. minuti Ivan Buturac dovodi svoju momčad u vodstvo (1:0), a golu je prethodila akcija Gabrijela Marčinovića i Josipa Jakovljevića. Slavija postupno preuzima inicijativu, što rezultira izjednačujućim pogotkom u 34. minuti (1:1), a strijelac je bio Vlado Lasić. Unatoč opasnim protunapadima pleterničkog trećeligaša na gol Luke Mazala, prvo poluvrijeme završava neriješeno.

U nastavku susreta gostujuća momčad ima više od igre i duži posjed lopte te lijepim golom Lasića u 61. minuti dolazi u vodstvo (1:2). Domaćin se ne predaje i samo nekoliko minuta kasnije uspijeva izjednačiti. Naime, nakon jednog napada povedenog s centra igrališta, Damir Petković je ubacio loptu prema šesnaestercu Slavije, a Gabrijel Marčinović je gurnuo loptu glavom. Vratar Mislav Karlić čini prekršaj za najstrožu kaznu, a siguran izvođač s 11 metara za 2:2 bio je u 64. minuti Josip Jakovljević.  Do kraja susreta rezultatski se ništa ne mijenja, iako Buturac propušta jednu izrazitu prigodu pretvoriti u gol. Utakmica u regularnom dijelu završava neodlučeno pa se izvode jedanaesterci. Domaća momčad počinje s uspješnim izvođenjem, a Slavija neuspješno.  Naime, bučki vratar Mazal ističe se obranom Stanićevog udarca, a Kocijan upućuje loptu  iznad prečke i  to je odlučilo pobjednika. Izvođači BSK-a su precizni, a jedini je s bijele točke promašio Jure Bošnjak. Tomislav Tvrdy zabija za konačnih 4:2 i slavlje domaće momčadi za ulazak u polufinale, a Slavija se oprašta od ovoga natjecanja.

Trener i igrač BSK-a Josip Jakovljević čestitao je  svojim igračima na pobjedi. -Za ovu utakmicu pripremali smo se desetak dana. Trenirali smo i vježbali, znali smo odakle prijeti opasnost s protivničke strane te smo uspjeli zatvoriti prolaze prema našem golu. U prvom poluvremenu pustili smo protivniku da nas napada, a čekali smo prilike za protunapade-rekao je J. Jakovljević.

Slavijin trener Damir Bognar dao nam je kratku izjavu. -Bila je to dobra utakmica u kojoj je moja ekipa razočarala jer je podcijenila  protivnika koji je bio discipliniraniji, bolji i ginuo na terenu te na kraju zasluženo pobijedio-kazao je D. Bognar.

Tekst i foto: I. Tomić