POSLJEDNJE KOLO 3. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE-ISTOK Minimalni poraz Kutjeva od Slavonije, neriješeno Slavije u Čepinu

U posljednjem 34. kolu Treće hrvatske nogometne lige -istok naši županijski trećeligaši Kutjevo, Slavonija i Slavija odigrali su utakmice već u petak 27. svibnja.

Kutjevo-Slavonija 0:1 (0:0)

Županijski i susjedski derbi na stadionu kutjevačkog Športsko-rekreacijskog centra završio je minimalnom pobjedom gostiju s 0:1. U borbenoj i kvalitetnoj utakmici po vrlo vrućem vremenu prvih 45 minuta završilo je bez izrazitih šansi i bez golova. Kutjevo već na početku drugoga poluvremena propušta u 49. minuti doći u vodstvo nakon stopostotne prilike Pedra iz neposredne blizine od gola Tomislava Blaževića. Domaćin nastavlja s napadima koje gostujuća momčad uspješno zaustavlja, a u 76. minuti pobjedonosnim  pogotkom Karla Antunovića rješava utakmicu. Tome je prethodio precizan slobodan udarac koji je izveo Dino Bognar, no domaći  vratar Patrik Gugec odbija loptu, a Antunović pogađa praznu mrežu. Do kraja susreta Slavonija je uspjela sačuvati vodstvo, a ova pobjeda donijela joj je solidno mjesto u gornjem dijelu ljestvice.

Čepin-Slavija 2:2 (0:0)

Slavija je neriješenim ishodom u Čepinu protiv istoimene momčadi  uspješno privela kraju sezonu 2021/2022 . Prvo poluvrijeme proteklo  je u obostrano neiskorištenim šansama te su mreže ostale sačuvane. U nastavku utakmice Ivan Blatančić u 64. minuti zabija gol za vodstvo Slavije (0:1), no domaća momčad u samo desetak minuta izjednačuje i preokreće rezultat u svoju korist. Strijelci su bili Vedran Goluža u 68. i pričuvni igrač Toni Bungić u 79. minuti. Samo dvije minute kasnije (81) Vlado Lasić postiže izjednačujući pogodak za konačnih 2:2 i vrijedan bod koji Slaviji donosi mjesto na sredini prvenstvene ljestvice. Treba istaknuti da je pleternički napadač Ivan Blatančić postao najbolji strijelac Treće hrvatske nogometne lige-istok.

Pripremio: I.T.

.

Vezano
Vezano
motocros
U POŽEGI Motocross i quadcross vikend

Požega je bila domaćin sportskog događaja koji je posjetiteljima priuštio uživanje u atraktivnim adrenalinskim vožnjama. Naime, tijekom dva dana održano…